15
new stories - click to show

Vojtěch Luža

Related to

Jaro v nás, jaro v ulicích, jaro na keřích, jaro na stromech, jaro na loukách. Ale…

29.February » Zlin.cz
V parku rostou květy na záhonech, keře a stromy nasazují pupeny, neklamné to znaky květů. Teploty právě u nás v kraji odpoledne od patnáctky do osmnáctky a mírné ochlazení možná o víkendu.

Závisti navzdory: Albrecht z Valdštejna, kterého jeho úspěchy nakonec stály život

19.January » Seznam Médium
Druhý nejmocnější muž v zemi, obratný hospodář, taktik a politik, který významně ovlivňoval nejen domácí politiku, ale i mezinárodní dění. Tím vším Valdštejn byl. Jenže úspěch se neodpouští.

Supertěžký tank Maus - Hitlerova nezničitelná bestie, která už do války zasáhnout nestihla

17.January » Seznam Médium
Nejtěžší tank, který byl kdy vyroben. Maus (česky myš) měl rozdrtit všechny nepřátele a zajistit německé vítězství ve válce. Do bojů se však nikdy nezapojil. Čeho všeho měl být schopen? Proč do války už nezasáhl? A jaký byl jeho poválečný osud?

Konrad Henlein: Jak po válce dopadl šéf Sudetoněmecké strany?

16.January » Seznam Médium
Hitlerovi pomohl rozbít Československo a za války zastával vysoké funkce. Na jejím konci si pak naivně myslel, že s ním budou spojenci jednat. To se však mýlil.

Generál Řehka jednal se svým polským protějškem generálem Andrzejczakem

26.April » Kurzy.cz
Na dvoudenní oficiální návštěvu přijel do České republiky náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Polska generál Rajmund Andrzejczak. V úterý 25. dubna 2023 host zavítal na Univerzu obrany Brno, kde ho přivítal první zástupce náčelníka Generálníh…

Generál Řehka jednal s polským protějškem

26.April » ATM on-line
Na dvoudenní oficiální návštěvu přijel do České republiky náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Polska generál Rajmund Andrzejczak. V úterý 25. dubna 2023 host zavítal na Univerzu obrany Brno, kde ho přivítal první zástupce náčelníka Generálníh…

Česká cikánská rapsodie. Přibyslavská odveta za smrt generála Vojtěcha Luži (říjen 1944)

21.February » ČRo 3 Vltava
Vzpomínky v letech 1963-1964 zaznamenal historik Jan Tesař, vyšlo jakou součást obsáhlé knižní edice s názvem Česká cikánská rapsodie v roce 2016. Účinkuje Hynek Čermák.

Prezident udělil státní vyznamenání. Oceněným se stal i partyzánský velitel, Rom Josef Serinek

30.October » Rádiožurnál
Zeman 28. října vyznamenal rekordních 78 osobností. Patří k nim Josef Serinek, který byl vězněn v táboře Lety a který se za druhé světové války stal partyzánským velitelem.

Fotbal s vůní vína. Slovácko versus Nice

6.October » Zlin.cz
Od středomořského Nice až po Marseille se táhne vinařský pás, kde vznikají vynikající růžová, ale i bílá a červená vína. Ale Slovácko si s oblastí nijak nezadá. Věrný fanoušek zdejšího fotbalu, známý vinař Vojtěch Luža, připomíná jednu věc.

Poslanec SPD navrhuje, aby státní vyznamenání dostal Orbán

6.April » Seznam Zprávy
Poslanec SPD Jiří Kobza navrhuje, aby prezident Miloš Zeman letos udělil Řád Bílého lva maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi.

Vinohrady obsadili vinaři s nůžkami a pilkami. Správný řez teď rozhoduje o úrodě

10.February » Zlínský deník
Kvalitu úrody i zdraví keřů vinné révy mají vinaři ve svých rukou právě v těchto mrazivých dnech. Už od začátku ledna jsou vidět ve vinicích s nůžkami a pilkami, aby se zaměřili na jeden ze svých nejdůležitějších pracovních úkonů v roce - na řez vin…

Vinařská dynastie: Jedno jméno, čtyři generace

17.October » Ahaonline.cz
Oblečou vinařské zástěry, stejné, a jde se na věc. Úroda právě dozrála, je potřeba sbírat. A tak do vinohradu vyrážejí ve čtyřech. Všichni chlapi mají stejné jméno a příjmení. Vojtěchové Lužové teď věnují všechen volný čas sběru hroznů kousek od věh…

Tato informační stránka o Vojtěch Luža zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vojtěch Luža" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes