15
new stories - click to show

Tomáš Jelínek

Related to

EU schválila postupné omezení plynových kotlů v budovách. Povinná bude i infrastruktura pro elektromobily

Nová směrnice Rady EU by měla výrazně omezovat produkci skleníkových plynů v budovách. Ty podle zprávy EU v současnosti stojí za více než třetinou emisí. Konec tak čeká plynové kotle nebo kotle na dřevo a uhlí. Více se také bude zateplovat a renovov…

Je to tu. Zákaz instalace krbů a kotlů na dřevo začal platit v první zemi, kdy bude v Česku?

10.April » EnergoZrouti.cz
V první zemi začal od začátku dubna platit zákaz instalace nových krbů a kotlů na dřevo. Ty tak bude nově možné využívat jen ve výjimečných případech. Kdy začne takový zákaz platit i v Česku a je to vůbec reálné?

Stížností na fotovoltaiky přibylo o 240 %, můžou za to hlavně nekvalifikovaní dodavatelé

8.April » EnergoZrouti.cz
Počet stížností na dodavatele fotovoltaických řešení v Německu se prudce zvýšil. Hlavním důvodem jsou nekvalifikovaní zaměstnanci i celé firmy, které vznikly hlavně kvůli fotovoltaickému boomu.

Konec plynových kotlů? Ne tak docela. Německý start-up pro ně chce vyrábět „ekologický“ zemní plyn

5.April » EnergoZrouti.cz
Konec plynových kotlů by nemusel přijít tak brzo, jak se očekávalo. Německý start-up by totiž chtěl za pomocí speciální technologie začít vyrábět takzvaný bioplyn. Ten by mohl nahradit v současnosti využívaný zemní plyn.

Týká se vás od září zákaz kotlů na pevná paliva? Máte hned několik možností řešení

3.April » EnergoZrouti.cz
Od září tohoto roku už nebude možné provozovat staré kotle na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy. Povinná výměna neekologického kotle za nový zdroj tepla se stále týká mnoha domácností. Lidé by proto s výměnou kotle neměli příliš váhat. Čím starý kote…

Top 5 insolvenčních judikátů 2023

2.April » ePravo.cz
Již tradičně si pro Vás senior advokát Tomáš Jelínek a koncipient Jan Čermák z advokátní kanceláře Eversheds Sutherland připravili přehled 5 nejzajímavějších judikátů z oblasti insolvence za loňský rok.

Evropská unie chce od příštího roku zakázat autobusy v MHD, města čeká nápor aut

1.April » EnergoZrouti.cz
Tramvají, metrem, pěšky nebo na kole. Evropská unie chce od příštího roku zakázat autobusy v MHD, města tak pravděpodobně čeká velký nápor aut a dlouhé kolony.

Topení dřevem je podle vědců rizikovější než dopravní nehody

28.March » EnergoZrouti.cz
Vytápění dřevem nejčastěji v krbech je podle vědců výrazně rizikovější než dopravní nehody. Důvodem je hlavně vznik toxických látek, které při procesu spalování dřeva vznikají. Podle studie mají tyto látky u osob, které jsou jim vystaveny, vliv na v…

Statisíce lidí v celé EU přijdou o práci kvůli redukci míst v autoprůmyslu, problém má i Česko

27.March » EnergoZrouti.cz
Automobilky v příštích letech začnou masivně propouštět kvůli rozvoji elektromobility. Elektrická vozidla jsou totiž výrazně jednodušší na vývoj i výrobu, a tak budou muset firmy ve velkém propouštět pro udržení kroku s Čínou. Problém se týká i Česk…

Slavia odměnila novými smlouvami tři tahouny Střihavkova rozjetého třetiligového béčka

25.March » eFotbal.cz
Domácí soutěže > Slávistické béčko, nad nímž bdí trenér David Střihavka, je rozjeté. V ČFL vede svou skupinu A před Jiskrou Domažlice i Sokolem Hostouň a na konci tohoto ročníku bude nepochybně chtít okusit o okamžitý návrat do F:NL.

Trojice hráčů B-týmu prodloužila své smlouvy

24.March » SK Slavia Praha
Redakce - Tři hráči slávistické rezervy prodloužili své smlouvy se Slavií. Kapitán Eric Hunal, obránce Matěj Zachoval a záložník Tomáš Jelínek tak prodloužili své smlouvy do června 2026.

Konec plynu do dvaceti let. Podle kritiků to vyjde draho domácnosti i firmy

21.March » EnergoZrouti.cz
Už do roku 2045 by měly rychle začít mizet plynovody rozvádějící zemní plyn po celém Německu. Návrh ministra Habecka by ale podle kritiků mohl přinést velké problémy pro domácnosti a firmy, které by odchod od plynu vyšel velmi draho.

Tato informační stránka o Tomáš Jelínek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Tomáš Jelínek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes