15
new stories - click to show

Ivo Kareš

Related to

Zavření obchodů i služeb. Obchodníci se obávají finančních problémů

/ANKETA/ Od čtvrtka 22. října od 6 hodin ráno dojde v souvislosti s koronavirovou krizí k dalšímu opatření, které tentokrát zavře obchody.

Nové křídlo knihovny je hotové, zbývá přemístit 130 tisíc publikací

20.October » iRegiony Impuls
Dělníci dokončili přístavbu Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích za 168 milionů korun. MF DNES se jako první podívala dovnitř. Čtenářům se otevře v lednu.

Rekonstrukce a dostavba knihovny už končí

Od poloviny října do konce roku bude pobočka Jihočeské vědecké knihovny na Lidické třídě zavřená. Důvodem je např. vybavování prostorů.

Bagr narušil kořeny stromů u vědecké knihovny v Českých Budějovicích

9.July » iRegiony Impuls
Dělníci při modernizaci Jihočeské vědecké knihovny poškodili bagrem kořeny vzrostlých stromů podél stezky u Malše. Podle místního spolku čeká stromy postupné usychání. Ředitel knihovny se však jejich odumírání neobává.

Kohoutí kříž

Kohoutí kříž je čítanka šumavské německé literatury, která je stále po ruce. Je totiž elektronická. Sbírku představí její spoluautor Ivo Kareš právě v těchto dnech, kdy si připomínáme 75. výročí konce 2. světové války. Premiéru pořadu z produkce č...

Nový pavilon dostane knihy do regálů, aby čtenáři mohli vybírat i očima

18.March » iRegiony Impuls
Nový pavilon Jihočeské knihovny na Lidické třídě v Českých Budějovicích už má hrubou stavbu. Od dubna obsadí stavaři i současnou budovu. Obě nakonec propojí. Čtenáři začnou nové prostory využívat v příštím roce, vyberou si přímo v regálech.

Knihovna na čas zavře pro rekonstrukci

S jarem přijde v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě, kde se právě přistavuje další budova, k omezení provozu. Stávající budovu totiž čeká rekonstrukce.

Vila vlivného majitele dolů kdysi ukrývala knihy zakázané po roce 1968

29.June » iDNES.cz
Příběh rodinné vily podnikatele Antona Eggerta stojící už 160 let v ulici Na Sadech v Českých Budějovicích je napínavý i tajemný zároveň. Sloužila jako reprezentativní sídlo, za války se v ní usadil německý soud, od roku 1946 je knihovnou. Dodnes ...

Vila vlivného majitele dolů kdysi ukrývala knihy zakázané pro roce 1968

29.June » iRegiony Impuls
Příběh rodinné vily podnikatele Antona Eggerta stojící už 160 let v ulici Na Sadech v Českých Budějovicích je napínavý i tajemný zároveň. Sloužila jako reprezentativní sídlo, za války se v ní usadil německý soud, od roku 1946 je knihovnou. Dodnes ...

Balvan přestěhovali o kus dál

České Budějovice – O třiadvacet metrů byl včera přemístěn stotunový balvan, díky němuž se pobočce Jihočeské vědecké knihovny na Lidické třídě říká U Balvanu. Stál v cestě nové budově knihovny. Usadili ho jen opodál.

VIDEO: Stotunový balvan se přesunul ke Gerbeře. Musel uhnout přístavbě knihovny

Pětačtyřicet let stál na svém místě u knihovny na Lidické třídě stotunový balvan. Teď se ale musel kvůli přístavbě posunout o 23 metrů. V devět hodin ráno ho do vzduchu vynesl jeřáb a usadil ho na nové místo. Pracovníci pražské firmy, která měla p...

V Č. Budějovicích kvůli stavbě knihovny posunuli stotunový balvan

České Budějovice - Více než stotunový balvan dnes v Českých Budějovicích přemístil jeřáb o 23 metrů. Překážel stavbě nového pavilonu Jihočeské vědecké knihovny. Nyní bude stát...

Tato informační stránka o Ivo Kareš zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ivo Kareš" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes