15
new stories - click to show

Lenka Kočišová

Related to

Sherlock Holmes – vraždy vousatých žen: Comeback pomocí parodie, která by mohla přinést divadlu čerstvý vítr do plachet

25.June » Kulturio.cz
Sezonu v Moravském divadle Olomouc zakončila inscenace Davida Drábka o nejznámějším fiktivním detektivovi všech dob. The post Sherlock Holmes – vraždy vousatých žen: Comeback pomocí parodie, která by mohla přinést divadlu čerstvý vítr do plachet app…

Od bakterií po sekvoje nebo velryby. V přírodě převládají ti nejmenší a největší

Vědci několik let shromažďovali data o velikosti a biomase každého typu organismů na planetě. Vyšlo jim, že příroda preferuje největší nebo nejmenší velikost organismů.

Miroslav Kobza: Cesta na Praděd. Chlapské dobrodružství po dvaceti letech

21.May » ČRo
Vzhůru do hor! Skupina přátel vyráží na vrchol Pradědu, a jak se ukáže, náročný cyklovýlet prověří nejenom fyzické síly tří kamarádů, ale také síly volní a morální.

Hodnocení uživatelů: Jméno (Moravské divadlo Olomouc) - 70 % [Simonn]

27.April » i-divadlo.cz
Divodlo v Šantovce se předvedlo, dobře jsem se pobavil, malá scéna a velké výkony. Trochu pomalý rozjezd ale závěr měl úžasný švih. děkuji

Nová inscenace činohry Moravského divadla Olomouc opět v režii Pavla Kheka

3.March » Kulturio.cz
20. ledna 2023 se uskutečnila premiéra inscenace Přelet nad kukaččím hnízdem, která se na jeviště Moravského divadla vrátila po více jak třiceti letech. Stejně jako u předchozí inscenace MDO režírované Pavlem Khekem – Nedotknutelní – byla divadelní …

Andrea Hanáčková: Hopsavá pohádka aneb příběh dvou blech

24.December » ČRo
Tristan a Hopsalka. To jsou dvě blechy, které žily spokojeným životem až do chvíle, kdy byly nedobrovolně z psího kožichu vyhnány. Podaří se jim vrátit zpátky do chundelaté srsti psa Bena?

Vědci doporučují konzumovat nanejvýš 20 kilo masa na osobu a rok. Platí to i pro vás

Ze studie univerzity z Bonnu plyne, že pokud má planeta uživit lidstvo, měly by bohaté země proti dnešku snížit konzumaci masa alespoň o tři čtvrtiny.

Zeleň a půda ve městech kompenzují klimatickou změnu. Musí se ale zalévat

Lesy ve městech nebo jejich okolí bereme jako místa k rekreaci. Řada vědeckých prací upozorňuje na prospěšnost zeleně pro zdraví nebo pro rozmanitost městské přírody.

Hlavní příčinou obezity nebývá přejídání, upozorňují vědci. Záleží i na inzulinu

25.September » Český rozhlas Plus
Obezitu, která je v civilizovaných zemích masovým jevem, interpretují autoři studie jako poruchu energetické rovnováhy v těle, čili jako fyzikální jev.

Malí aligátoři se dokážou vzdálit od matky víc než kajmani. Jako dospělí mají méně nepřátel

13.February » Český rozhlas Plus
Studie v časopise Animal Cognition se zaměřila na chování nově vylíhnutých mláďat aligátora a kajmana. Malí aligátoři jsou aktivnější, důvodem je větší bezpečí rodičů.

Vědci natočili unikátní záběry páření netopýrů. Zvířata při něm odhazují roušku

26.December » Český rozhlas Plus
Netopýr listonoh vrásčitý volí svérázný způsob námluv. Sameček má během nich bradu a ústa zakryté chlupatou rouškou. Když se přiblíží akg páření, netopýr si ji strhne.

Tato informační stránka o Lenka Kočišová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Lenka Kočišová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes