15
new stories - click to show

Miroslav Kružík

Related to

Jako na závodní dráze. Na Červenohorském sedle začíná sezona motorkářům

Tři sta šedesát přestupků, šest havárií, z toho jedna smrtelná. To je bilance loňské motorkářské sezony na Červenohorském sedle. Policie zvýší dohled nad lokalitou vyhledávanou milovníky silných strojů i letos. Kontroly začnou už o prvním květnové...

Blíží se sčítání lidu, před sto lety se kvůli němu na Znojemsku zatýkalo

11.March » Znojemský deník
Sčítání lidu se v roce 1921 uskutečnilo v polovině měsíce února. Ne všude se ale sčítání lidu uskutečnilo v klidu a v pohodě. Poněkud výbušnější atmosféru zaznamenali ve městech s vyšším počtem obyvatel německé národnosti.

Blíží se sčítání lidu na Vysočině, před sto lety se mu nevyhnul Rus v šatlavě

Sčítání lidu se v roce 1921 uskutečnilo v polovině měsíce února. Někde bylo doprovázeno řadou výtržností. V Novém Městě na Moravě ale proběhlo bez komplikací.

Před 90 lety zpustošila Žďársko vichřice, která lámala stromy jako třísky

8.November » iRegiony Impuls
„Lesy za Žďárem neexistují,“ poznamenal si uznávaný profesor brněnské lesnické vysoké školy Josef Opletal ve svých pamětech ke kalamitě, která Žďársko postihla před 90 lety. Tehdy se do lesů s přimrzlým sněhem na větvích opřel silný vichr. Výsledk...

Krize novoměstských hasičů? Před 100 lety služka omylem podpálila dům obchodníka

Řádění živlů bylo odnepaměti postrachem lidstva. Aby se předešlo nejhorším následkům, začaly se v polovině 19. století zakládat hasičské sbory. V Novém Městě na Moravě zachraňují hasiči majetek, zdraví i lidské životy od roku 1879.
Jolana Voldánová - Moderátorka zpravodajství České televize

Tato informační stránka o Miroslav Kružík zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Miroslav Kružík" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes