15
new stories - click to show

Radek Kubala

Related to

Přístí pátek zasedne uhelná komise, lidé symbolicky okupující MŽP chtějí konec uhlí do deseti let. Svolávají demonstraci

V pátek 4. prosince se bude rozhodovat o našem budoucím vztahu k hnědému uhlí. Aktivistky a aktivisté požadují, aby vláda hleděla primárně na fakta a až potom na zájmy zúčastněných skupin. Opačný postup ohrozí naši budoucnost.

Pandemie koronaviru má na pokles emisí nepatrný vliv. Koncentrace CO2 v atmosféře roste i nadále

26.November » Deník Referendum
Letošní pandemický rok bude mít na pokles emisí skleníkových plynů jen velmi malý vliv. Podle Světové meteorologické organizace je snížení emisí zanedbatelné a koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře stále rychle roste.

V pátek zasedne uhelná komise, lidé symbolicky okupující MŽP chtějí konec uhlí do deseti let. Svolávají demonstraci

26.November » Deník Referendum
V pátek 4. prosince se bude rozhodovat o našem budoucím vztahu k hnědému uhlí. Aktivistky a aktivisté požadují, aby vláda hleděla primárně na fakta a až potom na zájmy zúčastněných skupin. Opačný postup ohrozí naši budoucnost.

Poznámky k americkému volebnímu spektáklu

18.November » Deník Referendum
Na letošních amerických prezidentských volbách jsou nejzajímavější dvě věci: vysoká účast a vědomí jejich důležitosti, a korespondenční hlasování, jehož důsledná kontrola je naprosto v pořádku, a dokonce je prospěšná.

Ústecký kraj odvolal z uhelné komise zástupce, kteří prosazovali zájmy Tykače

18.November » Deník Referendum
Nová Rada Ústeckého kraje odvolala své dva zástupce z orgánu, který již příští týden rozhodne o datu konce těžby u nás. Končí zaměstnanec Tykačovy Sev.en Energy i zastupitel, který jej nominoval. Na střet zájmů upozornil Deník Referendum.

Plán pro biliony z EU? Pokoutně ho sflikovali Babiš s Havlíčkem. Klima neřeší

14.November » Deník Referendum
Chaotickým způsobem připravila vláda plán, kterým se má řídit obnova ekonomiky po pandemii. Peníze nabízené Evropskou unií na řešení klimatické krize využít nehodlá. Kritiku za plán Babiš schytává ze všech stran, včetně vlastních ministrů.

Joe Biden byl ideální protikandidát Trumpa

14.November » Deník Referendum
Vítěz prezidentských voleb v USA uspěl díky své smířlivosti. Jeho agenda je ale na americké poměry i tak velice reformní, přestože na Evropana to tak působit nemusí. Klíčovým aspektem Bidenova vítězství je pak osobnost viceprezidentky.

Biden vyhrál Arizonu díky mobilizaci Latinos, klimatu a dědictví Johna McCaina

14.November » Deník Referendum
Tradiční republikánská bašta Arizona letos padla do rukou demokratů. Podle komentátorů je to díky dlouholetému komunitnímu organizování Latinoameričanů, obav z dopadů klimatické krize a dědictví Trumpova vnitrostranického kritika McCaina.

Klimatické hnutí má v amerických volbách jen jednoho kandidáta

2.November » Deník Referendum
Rozdíl mezi klimatickým programem Bidena a Trumpa je natolik velký, že vítězství demokratického kandidáta je podmínkou pro řešení klimatické krize. Od Bidena však nelze čekat nic zásadního. Klíčová bude role klimatického hnutí po volbách.

Biden vs. Trump — srovnání programů: policie, zdravotnictví, ekologie a další

2.November » Deník Referendum
Letošní prezidentští kandidáti se liší nejen přístupem ke covidu, ekonomice a zahraniční politice, ale i v dalších více vnitroamerických oblastech. Zvlášť Trumpův program obsahuje také několik kuriozit.

Fatální selhání Evropské unie. Vláda nad zemědělstvím zůstala agrokorporacím

27.October » Deník Referendum
Evropský parlament i Rada Evropské unie v tomto týdnu selhala. Zemědělské dotace budou dalších sedm let podporovat ničení klimatu a vymírání druhů. Jediným světlým bodem je zastropování dotací. Velkých hráčů se navíc možná ani nedotkne.

Aktivisté uspěli s protestem, uhelná komise nouzový stav nezneužije

27.October » Deník Referendum
Klimatičtí aktivisté strávili noc před ministerstvem životního prostředí, protože se obávali, že uhelná komise využije nouzového stavu k prosazení pomalého konce uhlí s cílovým rokem 2038. Ministři nakonec rozhodnou o konci uhlí později.

Tato informační stránka o Radek Kubala zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Radek Kubala" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes