Radek Kubala

Related to

Nadšenci usilují o obnovu dávno zrušené trati

7.December » Litoměřický deník
/ROZHOVOR/ Příští stanice: Lovečkovice! To je název projektu členů spolku Zubrnická museální železnice, který usiluje o obnovu čtyřicet let zaniklé trati vedoucí ze Zubrnic do Lovečkovic, která dále pokračovala do Úštěka. Jak přesně toho plánují d...

Podzimní Ende Gelände: vzpoura proti destrukci planety Danielem Křetínským

3.December » Deník Referendum
Autor přibližuje atmosféru podzimních akcí občanské neposlušnosti Ende Gelände, které se zaměřily na uhelnou infrastrukturu u německého Lipska a v Lužici. V těchto regionech těží a vydělává miliardy český uhlobaron Daniel Křetínský.

Radek Kubala: Politické chvění na Fakultě sociálních studií

29.November » Deník Referendum
Na Fakultě sociálních studií v Brně se rozhořela vášnivá diskuze o tom, jestli je v pořádku, aby studentský senát podpořil okupační stávku za klima. Diskuze poukázala na principiální debatu o společenské roli univerzity.

Obnovují zaniklou železnici. Po 41 letech vyjel vlak ze Zubrnic do Lovečkovic

23.November » Litoměřický deník
Příští stanice: Lovečkovice! To je název projektu členů spolku Zubrnická museální železnice, který usiluje o obnovu čtyřicet let zaniklé trati vedoucí ze Zubrnic do Lovečkovic. Letos se nadšencům podařilo obnovit prvních 600 metrů kolejí z celkové...

Radek Kubala: Se Zembišem jsme prohráli. Porazíme „trikolóru“ Babiš, Kellner, Křetínský?

22.November » Deník Referendum
Dva roky před volbami je potřeba se začít bavit o tom, jak odvrátit hrozící koalici ANO-Trikolóra. Ta by fakticky znamenala nástup oligarchostátu v čele s Babišem, Kellnerem a Křetínským, za tiché podpory Pavla Tykače.

Po sametu? Exekuční mafie! Publicista je zhnusen tím, kam jsme po 30 letech dospěli

16.November » ParlamentniListy.cz
Publicista Radek Kubala ve sloupku pro Deník Referendum volá, že je konečně na čase aktualizovat ideály sametové revoluce. Co přesně to znamená? Prý přišel čas ve jménu sametu bojovat proti globálnímu oteplování i proti nadnárodním korporacím, úda...

Radek Kubala: Díky, že jim můžeme zabránit bohatnout a ničit planetu

15.November » Deník Referendum
Vzpomínat v době klimatické a sociální krize už nestačí. Třicet let po revoluci potřebují sametová hesla rebranding.

V Zubrnicích letos obnovili přes půl kilometru tratě, pokračovat budou na jaře

10.November » Zdopravy.cz
Spolek Zubrnická museální železnice završil své letošní snažení o obnovu zhruba pětikilometrového úseku tratě ze Zubrnic do Lovečkovic. Letos nadšenci a dobrovolníci obnovili 600 metrů kolejí, pokračovat budou na jaře, sdělil statutární zástupce s...

Radek Kubala: Zavražděným Vlkům

8.November » Deník Referendum
Každý rok zavraždí těžaři stovky ekologických aktivistů, kteří brání lidské právo na důstojný život v čistém životním prostředí. Co se systémem, který neumí ochránit ochránce?

Radek Kubala: Václav Havel by měl flygskam. Proč ho nemá jeho letiště?

25.October » Deník Referendum
Letiště Václava Havla má masivně expandovat, a to i přesto, že se nacházíme v době klimatické krize. Odpovědí může být kampaň spojující klimatické hnutí s lidmi usilujícími o dostupné bydlení a odpůrci masového turismu.

Radek Kubala: Čí pravdu máme říkat? Několik kritických poznámek k Rebelii

18.October » Deník Referendum
Podzimní vzpoura hnutí Extinction Rebellion znovu otevřela debatu o taktikách a strategiích, které se v rámci klimatického hnutí uplatňují. Problematické přitom nejsou akce rebelů, ale jejich přístup k pravdě a zjednodušování reality.

Radek Kubala: Zelená, nikoliv modrá ODS? To těžko

11.October » Deník Referendum
ODS podlehla tlaku klimatického hnutí a čím dál viditelnějším projevům klimatické krize a ustoupila ze svých popíračských pozic. Alespoň na rétorické rovině. Z hlediska programu a stranických kádrů nenabízí nic, co by mohlo planetě pomoci.
Karel IV - Jedenáctý český král
Tomáš Plekanec - Český profesionální hokejista
Jan Hus - Český středověký náboženský myslitel
Lobbování - Prosazování skupinových zájmů
Lucie Šafářová - Česká tenistka

Tato informační stránka o Radek Kubala zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Radek Kubala" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes