Radek Kubala

Related to

V Zubrnicích letos obnovili přes půl kilometru tratě, pokračovat budou na jaře

10.November » Zdopravy.cz
Spolek Zubrnická museální železnice završil své letošní snažení o obnovu zhruba pětikilometrového úseku tratě ze Zubrnic do Lovečkovic. Letos nadšenci a dobrovolníci obnovili 600 metrů kolejí, pokračovat budou na jaře, sdělil statutární zástupce s...

Radek Kubala: Zavražděným Vlkům

8.November » Deník Referendum
Každý rok zavraždí těžaři stovky ekologických aktivistů, kteří brání lidské právo na důstojný život v čistém životním prostředí. Co se systémem, který neumí ochránit ochránce?

Radek Kubala: Václav Havel by měl flygskam. Proč ho nemá jeho letiště?

25.October » Deník Referendum
Letiště Václava Havla má masivně expandovat, a to i přesto, že se nacházíme v době klimatické krize. Odpovědí může být kampaň spojující klimatické hnutí s lidmi usilujícími o dostupné bydlení a odpůrci masového turismu.

Radek Kubala: Čí pravdu máme říkat? Několik kritických poznámek k Rebelii

18.October » Deník Referendum
Podzimní vzpoura hnutí Extinction Rebellion znovu otevřela debatu o taktikách a strategiích, které se v rámci klimatického hnutí uplatňují. Problematické přitom nejsou akce rebelů, ale jejich přístup k pravdě a zjednodušování reality.

Radek Kubala: Zelená, nikoliv modrá ODS? To těžko

11.October » Deník Referendum
ODS podlehla tlaku klimatického hnutí a čím dál viditelnějším projevům klimatické krize a ustoupila ze svých popíračských pozic. Alespoň na rétorické rovině. Z hlediska programu a stranických kádrů nenabízí nic, co by mohlo planetě pomoci.

Radek Kubala: Vzpoura proti zkáze. Komu patří veřejný zájem?

13.September » Deník Referendum
V českém překladu právě vyšla zásadní strategická kniha Jeremyho Brechera Vzpoura proti zkáze. Proč by jí měl věnovat pozornost každý, kdo hledá cesty z klimatické krize?

Radek Kubala: Uhlí nemá ideologii. A kozel je Zahradníkem

6.September » Deník Referendum
Radek Kubala se vymezuje vůči technokratickému způsobu vnímání politiky, který zosobňuje současná uhelná komise. Ta představuje mocenskou strategii, jak se vyhnout přímé konfrontaci s klimatickým hnutím.

Radek Kubala: Bolsonaro a jeho svět totální zkázy

23.August » Deník Referendum
Amazonský prales hoří a vedle změn klimatu na tom má klíčový podíl politika brazilského prezidenta Jaira Bolsonara. Jeho politika je přesnou ukázkou toho, jak lze vydělávat na klimatické krizi a přispívat k totální zkáze.

Radek Kubala: Klub postarších našinců, které ponížila Greta Thunbergová

2.August » Deník Referendum
V České republice se v reakci na růst klimatického hnutí zformoval Klub postarších našinců. Ti se nedokážou vypořádat s existencí Grety Thunbergové, na kterou neplatí ani tradiční zbraň – sexismus.

Radek Kubala: Místo radaru divočina, místo války mír

Radek Kubala popisuje svou návštěvu místa v Brdech, kde měl stát kdysi plánovaný americký radar. Co se s místem, které mělo být nepřístupným armádním prostorem, nakonec stalo?

FOTO: Lidi v autobusu pobavil herec Václav Kopta

21.July » Ústecký deník
Zubrnice, Úštěk - Neobvyklou jízdu zažili lidé, kteří se v sobotu svezli historickou autobusovou linkou T32 v úseku Zubrnice – Úštěk. Společnost jim totiž dělal herec a muzikant Václav Kopta.

Václav Kopta bude štípat lístky v autobusu museální železnice

/ROZHOVOR/ V sobotu 20. července bude v historické autobusové lince T32 ze Zubrnic do Úštěku trhat lístky herec a hudebník Václav Kopta. Hvězda filmu Sněženky a machři se netají obrovským zájmem o historické autobusy Škoda 706 RTO a je jejich obdi...
Karel IV - Jedenáctý český král
Tomáš Plekanec - Český profesionální hokejista
Jan Hus - Český středověký náboženský myslitel
Lobbování - Prosazování skupinových zájmů
Lucie Šafářová - Česká tenistka

Tato informační stránka o Radek Kubala zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Radek Kubala" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes