15
new stories - click to show

Romana Lehmannová

Related to

Nedělní Noční linka: Výuka dějin 20. století jinak

Je třeba změnit způsob výuky? Má nový projekt smysl? Je dobré začínat úpravami výuky dějepisu? Měli by se školáci učit spíše jasně daná fakta, nebo nad událostmi přemýšlet?

Páteční Noční linka: Co budeme tankovat do aut?

Automobilky jsou pod velkým tlakem. Do čtrnácti let by měla přestat vyrábět auta se spalovacími motory. Jde o dlouhodobý úkol, jehož cílem je snížení uhlíkové stopy.

Sobotní Noční linka: Dřevo nahradit, nebo jím šetřit?

Cena dřeva v Česku od loňského roku výrazně stoupla. Znát je to hlavně u stavebního dřeva, jeho cena je vyšší o desítky i stovky procent podle druhu.

Páteční Noční linka: České ryby omámené antidepresivy a pervitinem

Co si myslíte o vlivu člověka na přírodu? V čem jí pomáháme a kde bychom měli zbrzdit? Jak se změnila příroda nebo chování zvířat ve vašem okolí? Jde o přirozený vývoj?

Nedělní Noční linka: Kde čerpáte informace? Ověřujete, nebo důvěřujete?

Když se chcete něco dozvědět, zapnete rádio, prolistujete noviny, sednete si k večerním zprávám v televizi nebo otevřete internet? Co je to prvotní, kde čerpáte informace?

Nedělní Noční linka: Jak ani po úrazu nepromarnit život?

Díky čemu jste se po úraze dokázali dostat zpátky do života? Co bylo motivací? A jak moc je důležitá hlava, psychické rozpoložení? Co nebo kdo vám pomohl?

Páteční Noční linka: Jaký smysl mají sakrální stavby ve městech a v krajině?

Ať už jste věřící, nebo ne, vnímáte, že kostely, kaple, boží muka k našemu regionu neodmyslitelně patří? Proč? O čem vypovídají ty, které máte ve svém okolí?

Interventce vděčím za to, že mě udržela při životě, říká paní Jitka

Vydáme se po stopách lidí, kteří pomáhají lidem v různých krizových situacích - ať už se jedná o sebevraždy, dopravní nehody nebo jiné tragické události.

Sobotní Noční linka: Školáci – ztracená generace, nebo šance na změnu?

Jaký dopad na školáky bude mít poslední rok, kdy strávili víc času doma než mezi vrstevníky? Budou jim znalosti zásadně chybět, nebo si díky tomu najdou vlastní cestu?

Konopí nebo syntetika? Čím začít? (Varianta 2 po zásahu dozorové pracovnice z iDNES)

28.March » blog.idnes.cz
Zásahem dozorové pracovnice z „Blog a Diskuse iDNES.cz, oddělení Helpdesk“ jsem byl donucen některé části svého článku vypustit a upravit. Níže je tedy tato upravená verze včetně vyznačených míst zásahu.

Konopí nebo syntetika? Čím začít?

27.March » blog.idnes.cz
Zamyšlení autora nad problematikou neexistence statistiky úspěšnosti a problematiky léčby léčebným konopím.

Nedělní noční linka: Mráz - komplikace pro lidi, záchrana pro přírodu?

Češi zažívají jednu z nejchladnějších zim posledních deseti let. Výjimkou nejsou ani arktické dny, kdy přes den teplota nevystoupí pod mínus 10 stupňů Celsia.
Jáchym Topol - Český básník, prozaik, hudebník

Tato informační stránka o Romana Lehmannová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Romana Lehmannová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes