15
new stories - click to show

Jakub Patočka

Related to

Bečva podruhé ve Sněmovně: Brabec házel vinu za zmatky na novináře

15.January » Deník Referendum
Ministr Brabec se ve Sněmovně úskokem vyhnul rozpravě, a opět se snažil setřít rozdíl mezi úniky z rožnovského kanálu a ekologickou katastrofou z 20. září. Pro usnesení, které Sněmovna schválila, nakonec ale hlasoval i on sám.

„Brabec advokátem Agrofertu“: opozice chce otravu Bečvy dostat opět do Sněmovny

15.January » Deník Referendum
V návaznosti na investigativní reportáž DR odhalující, že v chemičce Deza unikly toxické látky, které mohly způsobit otravu Bečvy, chce opozice kauzu znovu otevřít v Poslanecké sněmovně. Vláda mlčí.

Vládní poslanci sabotovali diskusi o Bečvě. Usnesení zůstala neschválena

15.January » Deník Referendum
Četné absence poslanců z řad vládní koalice a jejích podporovatelů znemožnila opozici prosadit usnesení týkající se otravy řeky Bečvy. Sama debata žádné nové informace nepřinesla, neboť ministr Brabec nechával otázky bez odpovědí.

Brabec se v debatě o Bečvě před poslanci kroutil, cítil se prý jako u výslechu

15.January » Deník Referendum
Výbor pro životní prostředí se zabýval otravou řeky Bečvy. Jeho členové se ovšem odpovědí na své otázky nedočkali. Ministr životního prostředí Brabec se bránil tím, že věc prošetřuje policie, proto nemůže poskytovat žádné bližší informace.

S Jitkou Seitlovou o otravě Bečvy: Šetření nebylo dobře koordinované

15.January » Deník Referendum
S místopředsedkyní Senátu Jitkou Seitlovou jsme hovořili o nejasnostech při vyšetřování havárie na Bečvě, postupech odpovědných úřadů a institucí a také o nedostatcích v zákonech, jež je třeba do budoucna opravit.

Poslanec Elfmark o Bečvě: Nebude-li nalezen viník, odpovědnost ponese i Brabec

15.January » Deník Referendum
S pirátským poslancem Františkem Elfmarkem jsme hovořili o tom, co přinese sněmovní diskuse o ekologické havárii na řece Bečvě, možnostech dolní komory Parlamentu se do kauzy zapojit i způsobech předcházení podobných katastrof.

Místní referenda 2020: Širší participaci občanů brání špatný zákon

15.January » Deník Referendum
Tak jako každý rok se spolu s celostátními volbami i letos koná několik místních referend. Zahajujeme seriál, který jednotlivá letošní referenda představí a také ukáže, jak širšímu využití nástroje nadále brání hrubé nedostatky v zákoně.

Máme právo vědět — zvedněte mlhu nad Bečvou

15.January » Deník Referendum
Česká inspekce životního prostředí odmítá informovat veřejnost o tom, co naměřila po havárii na řece Bečvě. Autor působící na Katedře správního práva a správní vědy PF UK vysvětluje, proč je její postup nezákonný.

Namísto výmluv by Deza měla investovat své stamilionové zisky do modernizace

15.January » Deník Referendum
Na zveřejnění utajované havárie, která jen o několik hodin předcházela otravě Bečvy, reagovala chemička Agrofertu výmluvami, zlehčováním a útoky na novináře. Nic to nemění na tom, že její zastaralé provozy představují bezpečnostní riziko.

Nebyly žádné „čtyři otravy Bečvy“. Byla jedna katastrofa a teď jedna smrt

15.January » Deník Referendum
Snaha ministra Brabce stavět ekocidu řeky Bečvy z 20. září na roveň s úniky „mýdlové pěny“ z rožnovského kanálu má být obnažena jako to, čím je: stvrzení jeho nepoctivosti a nekompetence, které přestávají být nebezpečné jenom rybám.

„Záhada“ otrávené Bečvy pokračuje. Soudní znalec požádal o prodloužení lhůty

15.January » Deník Referendum
Dlouho očekávaný znalecký posudek k otravě řeky Bečvy dnes Policie nezveřejnila. Soudní znalec požádal o prodloužení lhůty. Policie popřela, že by státním institucím bránila sdělit informace o odebíraných vzorcích a naměřených hodnotách.

Karvinsko čeká léčba šokem: OKD skončí už za rok. Proč to nikdo nepřizná?

11.January » Deník Referendum
Na Karvinsku se zřejmě přestane těžit černé uhlí už za rok. Odpovědní politici ale mlží a předhánějí se v planých slibech a jalových strategiích, které sledují zájmy korporací, nikoli reálně ohrožených lidí, obyvatel i zaměstnanců.

Tato informační stránka o Jakub Patočka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jakub Patočka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes