Robert Pavelka

Vztahuje se k

Mašinky v ABC #12: Záhadný český lokotraktor

28.listopadu » Abicko.cz
V dalším díle mašinkového vzpomínání se vrátíme na koleje modelové železnice, po kterých se proháněl záhadný lokotraktor.

Mašinky v ABC #11: Parní lokomotiva BR 65

31.října » Abicko.cz
V tomto díle seriálu časopisu ABC o modelové železnice (v tomto případě s velikostí N) připomeneme čtenářům parní raritu lokomotivu BR 65.

ZX Spectrum: Duhový zázrak na začátku digitálního věku

24.srpna » Abicko.cz
Když dnes bereme do ruky chytré telefony, zdá se nám prakticky nemožné si představit, jak vypadal začátek digitálního věku. Jedním z prehistorických počítačů, které nastartovaly trend domácích počítačů, je Sinclair ZX Spectrum.

Mašinky v ABC #9: Ojedinělá souprava VT 4.12

22.srpna » Abicko.cz
Přinášíme vám další díl vzpomínkových článků, týkajících se modelové železnice, o níž už dnes můžeme hovořit téměř jako o muzeálním počinu.

Papírová historie #29: Legendární Prométheus z komiksu Vzpoura mozků slaví 40. let!

15.srpna » Abicko.cz
Sedmdesátá léta minulého století byla ve znamení sci-fi. Jeden z nejslavnějších papírových modelů z ABC byl proto hvězdnou lodí Prométheus z komiksu Vzpoura mozků. Vyšel v srpnu 1978, tedy před 40 lety.

Strojky času: Po stopách házedla Picolo

25.července » Abicko.cz
V minulém století byly pro mnohé děti vítaným azylem modelářské kroužky různého zaměření, mezi nimiž hrály prim ty letecké.

Papírová historie #28: Tak trochu divný "Poršák"

27.června » Abicko.cz
Modely závodních vozů patřily v ABC k těm nejoblíbenějším. A jak atraktivní musely být, když ještě mohly být funkční.

Papíroví hrdinové.cz: Vojáčci a vystřihovánky

8.června » Abicko.cz
Máte rádi vojáčky, uniformy a vystřihovánky? Pokud byste na všechny otázky odpověděli ano, máme pro vás skvělý tip na knížku.

Strojky času: Donald versus Pedro

6.června » Abicko.cz
Žvýkací guma, žvýkačka, žvejda. Málokdo dnes uvěří, že tento artikl byl dokonce označován za nástroj imperialistického útoku. Dětem to bylo jedno a dospělým koneckonců taky.

Mašinky v ABC #8: Jediná "východní Amerika"

6.června » Abicko.cz
AA16 neboli NoHAB byla jednou z mála západních mašinek, které jezdily po modelových železnicích v socialistickém Československu.

Jak se žije na Kapverdách

5.června » Abicko.cz
Mnozí z vás už to jméno slyšeli, někteří z vás už dokonce na Kapverdských ostrovech byli. Ti ostatní se s tímto místem mohou nyní seznámit prostřednictvím ABC.

Mašinky v ABC #6: Kapitalistická invaze do NDR

21.února » Abicko.cz
Pokračujeme v našem slibu, že si postupně budeme představovat lokomotivy a další součásti kolejišť, které už bychom mohli zařadit mezi „film pro pamětníky“.
Christopher Lambert - Francouzský herec
Lee Harvey Oswald - Atentátník na prezidenta J. F. Kennedyho

Tato informační stránka o Robert Pavelka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Robert Pavelka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes