15
new stories - click to show

Michaela Peštová

Related to

Podcasty proti inflaci. Hudební festivaly jimi jdou vstříc divákům i svým rozpočtům

15.June » Aktuálně.cz
Avril Lavigne, Sam Smith a Čestmír Strakatý. Na českých festivalech vedle velkých hudebních hvězd čím dál častěji vystupují také hvězdy podcastové.

Beyoncé je šprtka a Berlin Manson přijímají svoje východoevropanství. Soundsystém pátrá po tom, proč se vrací country

18.May » A2larm
Soundsystém #26 poslouchá novou desku Berlin Manson, kteří na Poor But Sexy umí být osobní i političtí. Co má country společné s tiktokovým trendem cottagecore?

Trapový beat je zhmotněním naší neschopnosti existovat v klidu na internetu. Kim Gordon a experimentální rap

2.April » A2larm
Březnový Soundsystém se rozplývá nad novými deskami Kim Gordon a Moor Mother, které si vypůjčují formát současného rapu a vrací ho v polámané, excentrické podobě, ale zároveň do něj vtělují silnou výpověď.

Neodolatelná přitažlivost temnoty. Gotička Chelsea Wolfe chce, abychom přijali celé spektrum svých emocí

29.February » A2larm
Únor svědčí ponurým náladám, a proto se posádka Soundsystému vypravila do hájemství gotického rocku a popřemýšlela, jak moc je tento fenomén dnes ještě živý. Jako doličný materiál použily nové desky Chelsea Wolfe a debut skupiny The Last Dinner Part…

Velký návrat provinilých potěšení. Nový Rohony jako trauma bond s maloměstem a Aneta Langerová českého rapu

31.January » A2larm
Posádka Soundsystém v prvním díle v roce 2024 kontroluje nominace na domácí hudební ceny a zkoumá, jak se v Česku dnes dělá originální hyperpop.

Nové prostory slasti a brutální melancholie. Podcast Soundsystém bilancuje rok 2023 v hudbě

23.December » A2larm
Posádka Soundsystému si v rekapitulačním díle prošla nejzajímavější desky uplynulého roku a připomněla změny, které se v hudbě udály. Shodla se na tom, že to pro hudbu byl skvělý rok.

Sufjan Stevens stejně, a přece jinak

8.December » A2larm
Listopadový Soundsystém se věnoval Sufjanu Stevensovi, a tak ve studiu nemohl chybět přední český „sufjanolog“ Jiří Špičák. Bavili jsme se však také o aktuální debatě o „emocionálním“ psaní o kultuře.

Příliš stará na pop? Nové desky Róisín Murphy a Kylie Minogue dokazují, že věk je jenom číslo

26.October » A2larm
K natáčení říjnového dílu Soundsystému se posádka podcastu vydala do znojemské galerie GaP. V živém natáčení hudební publicisté Nora Třísková, Michaela Peštová a Karel Veselý debatovali o nových deskách hudebnic, které překročily padesátku.

Ceny Vinyla expandují do dalších regionů, kurátorují dvě desítky koncertů a vzdělávacích akcí

12.October » Deník N
Nově do Ostravy, Plzně a Českých Budějovic expandují hudební ceny Vinyla. Také tam probíhají až do prosince akce v rámci právě zahájeného XIII. ročníku, které se dále uskuteční v Praze, Brně, Veselí nad Moravou, Boskovicích, Pardubicích, Znojmě a Ús…

Chce se mi řvát jako Olivii Rodrigo. Guts je velká popová deska o strastech dospívání

29.September » A2larm
Devatenáctý Soundsystém si kromě novinky Olivie Rodrigo posvítil i na sedmou studiovou desku zpěvačky Mitski a zastavil se i u debat o současném stavu rocku.

Láska jako krajina nepohodlí. Nová deska britské hudebnice Tirzah je krásně nepříjemná

19.September » A2larm
Minimalistické zkazky o lásce, smyčky piana, jednoduché beaty, občas rolničky – k vytvoření velkého alba nemusí být potřeba o moc víc.

Ceny Vinyla expandují do regionů, nově do Ostravy a jižních Čech

14.September » Frontman.cz
Nově do Ostravy, Plzně a Českých Budějovic expandují hudební ceny Vinyla. Také tam proběhnou od září do prosince akce v rámci právě zahájeného XIII. ročníku, které se dále uskuteční v Praze, Brně, Veselí nad Moravou, Boskovicích, Pardubicích, Znojmě…

Tato informační stránka o Michaela Peštová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michaela Peštová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes