15
new stories - click to show

Jiří Plachý

Related to

Paranoia poválečného československého režimu aneb Nacisté, kteří v zahraničí pracovali pro státní bezpečnost

23.November » Český rozhlas Plus
Obávaná Státní bezpečnost (StB) byla zpravodajská služba. Její aktivity jsou dodnes předmětem diskusí i bádání.

Zlatovláska. Klasická pohádka o lásce a souboji dobra se zlem

16.November » Radio Junior
Poslechněte si vyprávění o krásné princezně se zlatými vlasy a Jiříkovi, co zvláštní náhodou začal rozumět řeči zvířat. Najdou k sobě cestu?

O krásné Güldžamal

18.October » ČRo 2 - Praha
Krása nepřináší do života jen radost a štěstí, ale taky trápení a spoustu nástrah. O tom vypráví pohádka z Turkmenistánu. Poslouchejte do neděle 25. října 2020.

2020 / 03

22.September » valka.cz
Autor: Janko PALIGA Datum: 22.09.2020 15:06:22 HISTORIE A VOJENSTVÍ 69, 2020, č. 3 Obsah čísla: Šach, Jiří: Výstavba ČSLA ve druhé polovině padesátých let. I. část (4-29) Tomek, Prokop: Morálně-politický stav ČSLA na počátku normalizace (30-43) Ka...

Paměti hraběnky Micu Coudenhove-Kalergi

10.August » ČRo
Vzpomínky japonské manželky evropského šlechtice a životopisného eseje jejího syna Richarda. Připravila Eva Willigová. Účinkují Daniela Kolářová a Jiří Plachý.

Podivná smrt Magistra Kelleyho (✝53) z Císařova pekaře. Zabil se sám, nebo byl zavražděn?

4.August » Super.cz
Historickou komedii Císařův pekař – Pekařův císař z roku 1951 jste určitě viděli. Film pracuje samozřejmě s nadsázkou, ale panovník Rudolf II. opravdu holdoval astronomii a alchymii a obklopil se nejrůznějšími seriózními vědci i pochybnými šarlatány.

Před 465 lety se narodil Magistr Kelly: Ze zoufalství vypil jed

1.August » Ahaonline.cz
Elixír mládí a tuny zlata slibovali panovníkům slovutní vědci, mágové i šarlatáni. Málokdo však oslnil u císařského dvora jako Edward Kelly (†42), anglický alchymista, který nakonec skončil ve výkalech pod mosteckým hradem.

Endré Darász: Práh nesrovnatelnosti

14.July » ČRo
Na motivy povídky Endre Darázse napsal Josef Kleibl. Účinkují Jiří Plachý, Miroslav Masopust, Jiří Adamíra, Josef Velda a Zdeněk Kutil. Režie Jan Berger.

Vedle galantního španělského býka poznala vášeň

5.June » NašeHvězdy.cz
Legendární herečka DANA MEDŘICKÁ (†62) si vedle svého druhého manžela připadala jako hraběnka. Bohužel, své štěstí si tato úžasná dáma dlouho neužila. Zemřela totiž předčasně a nečekaně už dva roky po sňatku s galantním Španělem. Národem milovaná ...

Zatýkání, mučení i zneužití propagandou. Čeho se dočkali parašutisté po návratu do vlasti?

Od jara 1939 odcházeli z Československa vojáci, kteří chtěli bojovat za osvobození země. Co je čekalo po návratu do vlasti?

Vlasovci a pražský starosta Novotný

12.May » nekecamwebcz
Ještě bych se vrátil k Pražskému povstání před 75 lety, 5. května 1945. Proč? Starosta Řeporyj Novotný vyzdvihuje roli Vlasovců při osvobozování Prahy, předseda KSČM Filip je zatracuje...

Obrazem: V Pražském povstání padlo 2898 lidí. Přesto jsou i dnes stále opomíjeni

7.May » Aktuálně.cz
Podle historika Jiřího Plachého to bylo na evropském válčišti mezi 5. a 9. květnem 1945, tedy v posledních dnech války, zdaleka nejvíce.

Tato informační stránka o Jiří Plachý zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Plachý" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes