15
new stories - click to show

Hana Podolská

Related to

Navrhovala šaty pro první dámy i významné české ženy, dnes slaví devadesátku

17.November » Žena.cz
V úterý 17. listopadu oslaví módní návrhářka a významná osobnost tuzemské módní branže Zdeňka Bauerová devadesátiny.

Hroby, které čekají 'na svého člověka'

8.November » Tiscali.cz
O některé (nejen) pražské hroby významných lidí se nemá kdo postarat. Nadějí na záchranu chátrajících památek je adopce či sbírka. A zatímco hroby Karla Jaromíra Erbena, Elišky Krásnohorské či Hany Podolské už mají své pečovatele, řada dalších stá...

Hana Podolská, česká Coco Chanel: Její šaty nosily filmové hvězdy i první dáma Hana Benešová

26.October » Lifee.cz
Hana Podolská byla první skutečnou podnikatelkou v módním průmyslu. Nejenže vybudovala prestižní ateliér, který se proslavil po celé Evropě, ale také věděla, jak zvládnout marketing a reklamu. Její život však zničila totalita.

Hana Podolská: Královna české módy

23.September » Móda
Tato žena se zapsala do dějin jako královna české módy v meziválečném období a druhé světové války. Její život byl bohužel jedna velká zkouška. Chcete vědět více? Vše se dozvíte v dnešním článku.

Milada Pešková: Manekýnka od Rosenbauma vzpomíná na první dámy

13.September » Deník.cz
Milada Pešková se při práci pro salon Rosenbaum a později Styl setkala s několika prvními dámami. Nejraději vzpomíná na Hanu Benešovou: „Byla to strašně příjemná ženská.“ Vyprávění 95leté Milady Peškové zaznamenala Paměť národa v Pečovatelském cen...

Soud rehabilitoval po 72 letech Viktora Podolského, syna slavné prvorepublikové módní návrhářky

6.August » iROZHLAS
Pražský soud ve čtvrtek rehabilitoval syna módní návrhářky Hany Podolské Viktora v případu z roku 1948. Sovětská okupační správa ho tehdy vrátila z Rakouska do Československa, kde strávil zhruba 3,5 měsíce ve vazbě. Viktora Podolského soud už dřív...

Soud rehabilitoval syna prvorepublikové módní návrhářky Podolské

6.August » Seznam Zprávy
Pražský soud dnes rehabilitoval syna módní návrhářky Hany Podolské Viktora v případu z roku 1948. Sovětská okupační správa ho tehdy vrátila z Rakouska do Československa, kde strávil zhruba 3,5 měsíce ve vazbě.

Legendu české módy zničila totalita. Osudové ženy: Hana Podolská

27.July » ČRo 2 - Praha
Oblékala filmové hvězdy i první dámy. Její šaty se staly synonymem elegance a luxusu. Dbala na kvalitu, inspirovala se nejnovějšími pařížskými trendy. Za úspěch zaplatila.

Naše první dámy, 3. díl: Marta Gottwaldová

9.April » Móda
Milovala luxus, kterým se obklopovala, pocházela ale z chudých poměrů. Někteří se jí smáli, jiní se jí báli. Řeč je o naší první dámě Martě Gottwaldové. Jak se stala první dámou? A u koho si nechala šít své luxusní róby? Dozvíte se v článku.

Naše první dámy, 2. díl: Hana Benešová - styl jí záviděla i Marta Gottwaldová

20.March » Móda
Hana Benešová, vlastním jménem Anna Vlčková, byla první dáma se vším všudy. Odborníci se dodnes shodují, že ji prozatím svou elegancí a grácií, s jakou tuto funkci vykonávala, nikdo nepřekonal.

Kam zmizela prvorepubliková elegance?

5.February » Vaše Literatura
Hana Podolská, to je synonymum pro luxus a českou vysokou krejčovinu. Kdo u ní za první republiky nešil, jako kdyby nežil. Konec druhé světové války znamenal naději na návrat do starých kolejí, kterou ale brzy spálil únorový mráz. Lucie Hlavinková...
Emil Kolben - Český elektrotechnik a podnikatel

Tato informační stránka o Hana Podolská zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Hana Podolská" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes