15
new stories - click to show

Jaroslav Rokoský

Related to

Rok 1923: Atentát na Aloise Rašína

29.October » Český rozhlas Plus
Právník, politik, národohospodář a první československý ministr financí Alois Rašín (1867-1923) byl jedním z mužů, kteří mají největší zásluhu na vzniku Československa.

Byla první republika jen Masarykova a Benešova? Na Antonína Švehlu se mělo zapomenout

28.October » Český rozhlas Plus
První republika trvala jen 20 let, přesto se k ní vracíme. S její existencí jsou spjata jména Masaryka nebo Beneše. Klíčovým byl ale také Antonín Švehla.

Proč nám zakázali Agrární stranu?

19.October » Český rozhlas Plus
Nejvýznamnější stranou v prvorepublikovém Československu byla Agrární strana, tzv. agrárníci. Od roku 1922 byli členy vlád pokaždé – kromě těch úřednických.

Byl generál Syrový viníkem Mnichova? Hrdinu s páskou přes oko odsoudili po válce jako kolaboranta

28.September » Český rozhlas Plus
Tzv. mnichovská dohoda byla tvrdým zásahem do existence Československa. Spolu s následným konce státu na jaře 1939 jsou to hlavní témata, která jsou stále traumatem.

Masakr na mostě v Ústí nad Labem. Rekonstrukce nepotrestaného poválečného zločinu na Němcích

31.July » Český rozhlas
31. července 1945 vybuchnul v Ústí nad Labem muniční sklad. Exploze posloužila jako záminka pro vraždění německých obyvatel města na mostě doktora Edvarda Beneše. Následné vyšetřování trvalo několik hodin a bylo uzavřeno bez důkazů.

Masakr na mostě v Ústí nad Labem – nepotrestaný poválečný zločin na německém obyvatelstvu

30.July » ČRo Sever
31. července 1945 vybuchnul v Ústí nad Labem muniční sklad. Exploze posloužila jako záminka pro vraždění německých obyvatel města na mostě doktora Edvarda Beneše.

Přinesl konec války kýženou svobodu? ‚Jedna totalita skončila, druhá už se drala k moci,‘ říká historik

25.July » iROZHLAS
Naděje, radost, úleva z nově nabyté svobody. Právě takové byly dny po skončení druhé světové války. Lidé se radovali, ale právě poválečná svoboda je jeden z mýtů soudobé historie.

Přinesl konec války kýženou svobodu? Jedna totalita skončila, druhá už se drala k moci, říká historik

Naděje, radost, úleva z nově nabyté svobody. Právě takové byly dny po skončení 2. světové války. Lidé se radovali, ale právě poválečná svoboda je jeden z mýtů historie.

Amnestie před 60 lety byla po vzoru SSSR. Politickým vězňům však pomohla

9.May » iDNES.cz
V roce 1960 vyhlásil Antonín Novotný, v pořadí třetí z tzv. dělnických prezidentů, rozsáhlou amnestií. Díky jejímu vyhlášení byly propuštěny tisíce vězňů, z nichž mnoho bylo nespravedlivě odsouzených z politických důvodů. Amnestii prezident vyhlás...

Legionář a kolaborant. Film podává osud Emanuela Moravce jako tragický příběh ambiciózního muže

26.April » Český rozhlas
Osobnost Emanuela Moravce už má v televizní a filmové tvorbě svou historii. V Českém století si ho zahrál Daniel Landa, v dramatu Masaryk mu svou tvář propůjčil zase Robert Jasków. Teprve v Anatomii zrady, dvoudílném snímku Bisera A. Arichteva, je...

Panelová výstava o revolučním roce 1989 je určena především pro školy

14.November » Zprávy
Teplice – Regionální muzeum v Teplicích připravilo ke 30. výročí listopadových událostí panelovou výstavu s názvem Chceme čistý vzduch! Přes ekologii ke svobodě. Vernisáž byla spojená s přednáškou historika a pedagoga Jaroslava Rokoského a konala ...

Události roku 1989

17.October » Teplice
Přednáška historika PhDr. Jaroslava Rokoského Ph.D. z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem k 30. výročí sametové revoluce v roce 1989 a 30 let od první ekologické demonstrace v Teplicích. Přednáška je součástí vernisáže výstavy Chc...
Edvard Beneš - Druhý československý prezident
KSČM - Levicová politická strana

Tato informační stránka o Jaroslav Rokoský zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jaroslav Rokoský" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes