Radomír Sedláček

Vztahuje se k

Armáda ČR chce německé Pumy. Jaká je finanční stránka?

24.srpna » ArmádníNoviny.cz
Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje nakoupit za maximálně 50 miliard Kč celkem 210 nových bojových vozidel pěchoty (BVP), která nahradí zastaralá vozidla BVP-2. Podle informací magazínu E15 lidé na MO ČR zvažují nákup dvou platforem - špičkovýc...

Tanky z plastových kompozitů: budoucnost, či slepá ulička?

20.srpna » Technet.cz
V 90. letech minulého století nastal masivní rozvoj moderních plastů a kompozitních materiálů na bázi skelných vláken. A tak se začalo testovat využití těchto technologií také ve vojenském průmyslu. Další články k tématu: Americké tanky jsou téměř...

Plastové tanky – budoucnost nebo slepá ulička?

17.srpna » ArmádníNoviny.cz
V 90. letech minulého století nastal masivní rozvoj moderních plastů a kompozitních materiálů na bázi skelných vláken. Mnohé státy proto začaly testovat využití těchto technologií ve vojenském průmyslu.

Německá cesta k náhradě tanků Leopard 2

10.srpna » ArmádníNoviny.cz
Pod spojením “moderní německý tank” si každý představí tank Leopard 2. Konstrukčně ale Leopard 2 nenabízí nic revolučního - v podstatě se jedná o koncept navazující na původní Leopard 1, \"jen\" uzpůsobený bojišti na vrcholu Studené války.

Modernizace vozidel Puma pro Bundeswehr

18.července » ArmádníNoviny.cz
Bundeswehr uzavřel smlouvu se společností Rheinmetall na modernizaci bojových vozidel pěchoty Puma. Celková cena zakázky dosahuje přibližně 370 milionů euro.

Zkoušky nových bojových vozidel pěchoty na Libavé

30.června » ArmádníNoviny.cz
Před několika dny proběhla první předváděcí ukázka vozidel, která se uchází o vítězství v tendru Ministerstva obrany ČR (MO ČR) na nová bojová vozidla pěchoty (BVP). Přítomni byli nejvyšší zástupci Armády ČR i zástupci Poslanecké sněmovny.

Moderní turecká bojová vozidla. Projeví Armáda ČR zájem?

15.května » ArmádníNoviny.cz
Největší turecká zbrojovka ASELAN představila na výstavě IDEF 2017 (International Defence Industry Fair 2017) v Istanbulu nové bojové vozidlo pěchoty Korhan. Turecko tak nabízí již tři moderní bojová vozidla pěchoty (BVP) různých výkonů a hmotnost...

Český nákladní dron CQ-100 Courier: Reálnější, než se zdá

14.února » ArmádníNoviny.cz
Bezpilotní letecké prostředky UAV (Unmanned Aerial Vehicle) zažívají raketový rozmach. Poněkud stranou hlavního proudu ale stojí bezpilotní systémy určené k přepravě materiálu. To chce změnit česká společnost ARDENT Brno s dronem CQ-100 Courier.

Jaký bude nový maskovací vzor pro Armádu ČR?

9.února » ArmádníNoviny.cz
Přímým předchůdcem dnešního českého maskovacího vz. 95, se dá považovat experimentální vz. 85V (1985), který byl inspirován západním vzorem ERDL. Masové zavedení se nikdy neuskutečnilo, ale byl využíván českými vojáky na misi OSN v Kosovu. Následo...

Tato informační stránka o Radomír Sedláček zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Radomír Sedláček" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes