Vyhrát, brečel bych jako želva, přiznal při loučení rozehrávač Šiřina

Fanoušci v opavské hale drželi nad hlavami cedule s českou vlajkou a nápisem: Šířo, děkujem! Rozehrávač národního mužstva basketbalistů Jakub Šiřina se v pondělí v kvalifikačním duelu s Litvou rozloučil s reprezentační kariérou.

Vyhrát, brečel bych jako želva, přiznal po Litvě rozehrávač Šiřina

9:33 » iDNES.cz
Zamával tisícovce bouřících fanoušku, víc jich v hale vinou koronavirových opatření být nemohlo. S mnohými si plácl. Rozehrávač Jakub Šiřina se v pondělním duelu s Litvou rozloučil s reprezentací. Doma, v Opavě, za kterou ostravský odchovanec hraj...

Máme být na co hrdí, řekl basketbalista Kyzlink po bitvě s Litvou

21:41 » iDNES.cz
Odehrál 31 minut a s 21 body byl nejlepším střelcem zápasu. Leč ani výborný výkon Tomáše Kyzlinka českým basketbalistům na výhru nad Litvou nestačil.

Třeba v Neapoli, to byla jízda! Bělehradská trojka Michálik slaví jubileum

29.November » iDNES.cz
Je mistrem Evropy z roku 1976. Byl u všech čtyř titulů fotbalistů Baníku Ostrava. Brankář Pavol Michálik v pondělí slaví 70 let. Jak se mu daří? „Mám vyměněné oba kyčelní klouby. Jsem rád, že chodím a nic mě nebolí, že mohu ráno vstát,“ usmívá se.

Volejbalistky Ostravy okusily řeckou divočinu. Na Panathinaikos nestačily

26.November » iDNES.cz
V bouřlivé atmosféře před zhruba tisíci diváky volejbalistky TJ Ostrava v odvetě prvního kola Vyzývacího poháru prohrály v Aténách s Panathinaikosem 0:3 (-18, -21, -17) a vypadly.

Karvinské házenkáře čeká v poháru kyperský sok: samí silní chlapi

Velcí a temperamentní chlapi. Tak na Michala Brůnu, trenéra házenkářů Baníku Karviná, působí kyperský tým Sabbianco Anorthosis Famagusta.

Je to na psychologa, povzdechl si karvinský brankář Bolek

24.November » iDNES.cz
Jako by se opakoval nedělní zápas s Libercem... Fotbalisté MFK Karviná nad Baníkem Ostrava v dohrávce 12. kola první ligy vedli 1:0, leč podlehli mu 1:2. Gólem z druhé minuty nastavení.

Slezské derby je tady. Karvinští fotbalisté hostí ostravský Baník

Čtrnáctý pokus, aby konečně v tomto ročníku první ligy vyhráli, mají před sebou fotbalisté MFK Karviná. Čeká je slezské derby... Ve středeční dohrávce 12. kola od 17.00 přivítají Baník Ostrava, který má 25 bodů, o dvacet více než Karvinští u dna s...

Sérii proher má asi každý v hlavě, připouští karvinský Stropek

23.November » iDNES.cz
Pořád nic. Fotbalisté MFK Karviná z třinácti dosavadních zápasů v první lize ani jeden nevyhráli. S pěti body jsou s Teplicemi na dně soutěže. Přesto záložník Daniel Stropek stále věří, že dosavadní sérii už brzo zlomí.

O opavský fotbal nemám zájem, rozehnal úvahy majitel Marlenky

22.November » iDNES.cz
Radost šéfů Slezského FC Opava, že momentálně druholigový klub získá silného majitele, byla předčasná. Společnost Marlenka Food nemá zájem o vstup do opavského klubu.

Nasazením Chorého nás Plzeň překvapila, přiznal ostravský trenér Smetana

Je to marné. Už téměř 12 let fotbalisté Baníku Ostrava v první lize neporazili Plzeň. A nedokázali to ani v 15. kole tohoto ročníku. Leč tentokrát mohou být rádi, že vyrovnali na 2:2, neboť doháněli dvoubrankovou ztrátu.

Konečně jsem se svými šancemi naložil gólově, raduje se Klíma

Jako spasitel přišel v 59. minutě do hry útočník fotbalistů ostravského Baníku Jiří Klíma. Dvěma góly se v duelu s Plzní postaral o vyrovnání na 2:2.