Pavel Šrut

Related to

Lichožrouti touží po vašich ponožkách

10.August » Slovácké divadlo
V lednu 2021 se malí i velcí příznivci Slováckého divadla mohou těšit na krásnou pohádku Lichožrouti Pavla Šruta a Venduly Borůvkové. Režírovat ji bude umělecký šéf divadla Lukáš Kopecký. Do příprav se mohou zapojit i diváci.

Šišatý švec a myšut. Básničky Pavla Šruta s ilustracemi Galiny Miklínové

9.August » Citarny.cz
Po dětmi i jejich rodiči a oblíbených a kritikou oceňovaných knížkách Veliký tůdle a Příšerky a příšeři je Šišatý švec a myšut zřetelnějším návratem k anglickým říkadlům, jako k trvalé inspiraci básníka, spisovatele a překladatele Pavla Šruta.

Tvůrkyni Lichožroutů Miklínovou nápady a chuť rozhodně neopouštějí

Když se řekne Galina Miklínová (která oslavila 28. července jisté jubileum), naskočí hned každému lichožrout. Pletená postavička, co se živí ponožkami. Nutričně je to možná sporné řešení, ale jinak jde o fantasticky úspěšný tah, který česká litera...

Pavel Šrut: Dobrodružství Pavoučka Páji

30.June » ČRo 2 - Praha
O čem sní pavouci? Třeba o tom, že jednou uloví zlatou mušku. Poslechněte si vyprávění Vlastimila Brodského. Původní pohádkový seriál pro rozhlas natočil Karel Weinlich.

Ezopovy bajky. Světový unikát s nejpovedenějšími ilustracemi Jágra, Borna, Hollara, Mézla

19.June » Citarny.cz
V jedné z nejvtipnějších a nejmoudřejších bajek se vrací Ezop přes město do domu svého pána a nese rozžatou lucernu, aby od ní zapálil oheň a mohl uvařit oběd. Na úsměvný dotaz jednoho z okolojdoucích, co dělá v poledne se svítilnou, odpověděl:

Lichožrouti se konečně vracejí

2.June » Citarny.cz
Jsou tady. Další bláznivý příběh z pera Pavla Šruta se objevil na pultech knihkupectví. A nejen tam. Komu se nikdy neztratila ponožka, tomu se ztratí ještě dneska. Kdo si myslí, že za to může pračka, pes, nepořádná manželka či manžel, nebo dokonce...

Lichožrouti Šruta a Miklínové. Pozoruhodná dětská kniha poslední dekády

2.June » Citarny.cz
Nejpozoruhodnější dětská kniha uplynulého roku a nepochybně titul, který si zaslouží reprezentovat českou literaturu pro děti v zahraničí jak po stránce textové, tak obrazové.

Kočičí král – pohádky Pavla Šruta z Anglie, Skotska, Irska s ilustracemi Markéty Prachatické

1.June » Citarny.cz
Nové vydání sbírky pohádek ze všech končin ostrovního království - anglických, irských, skotských i velšských přináší klasické pohádky o zvířátkách i všelijakých kouzlech, strašidelné příběhy i veselé historky z Gothamu, který jako by z oka vypadl...

Příšerky a příšeři – básničky Pavla Šruta

31.May » Citarny.cz
Tandem Šrut - Miklínová opět zazářil ve světě české knihy pro děti. Po jejich posledních knížkách Verunka a kokosový dědek a Veliký tůdle, právě vychází knížka nová:

Pan Sova. Po Kvaku a Žbluňkovi další vynikající kniha Arnolfa Lobela pro malé děti

31.May » Citarny.cz
Knížky Kvaka a Žbluňka patří u nás mezi jeho nejznámější. Nyní vychází jeho další knížka. Jmenuje se Pan Sova a stejně jako knížky s „obojživelnými“ kamarády ji určitě nepřehlédněte.

Tato informační stránka o Pavel Šrut zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Pavel Šrut" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes