Helena Štáchová

Related to

Witold Gombrowicz: Úkol spisovatele, Spisovatel a peníze, Předsmrtná rada

14.October » ČRo 3 Vltava
Kamil Halbich čte z komponovaného výboru publicistických textů, polemik a disputací, anketních příspěvků a rozhovorů polského autora.

Sławomir Mrożek: Šach

28.June » ČRo 3 Vltava
Povídka z tvorby polského spisovatele, esejisty a dramatika. Z překladu Heleny Stachové připravil Jiří Vondráček. Účinkuje Jan Novotný. Režie Ivan Chrz.

Sławomir Mrożek: Poslední soud

27.June » ČRo 3 Vltava
Povídka z tvorby polského spisovatele, esejisty a dramatika. Z překladu Heleny Stachové připravil Jiří Vondráček. Účinkuje Bořivoj Navrátil. Režie Ivan Chrz.

Sławomir Mrożek: Poslední soud, Šach

27.June » ČRo
Dvě povídky z tvorby světoznámého polského spisovatele, esejisty a dramatika poslouchejte on-line v podání Bořivoje Navrátila a Jana Novotného.

Úžasné životy: herečka Helena Štáchová podle kamarádky Hany Křížkové

21.June » ČRo 2 - Praha
„Ten můj život byl hodně pestrý,“ prohlásila v jednom rozhovoru Helena Štáchová. Vzpomíná na ni zpěvačka Hana Křížková, jíž se Štáchovou pojilo letité přátelství.

Stoletý stařík, který jen tak nezmizí

Prkna, která znamenají svět, ho nepřivítala nejvlídněji. V nabubřelém černém fráčku nanicovatého, užvaněného maloměšťáka, jemuž trčí sláma z dřeváků, dělal kašpara a dostával na frak od kolegy Kašpárka. Soucit přitom nevzbuzoval. Vhodného partnera...

Spejbl a Hurvínek vychází už 90 let na deskách. A mají jich víc než Karel Gott!

20.April » topvip.cz
Šelakové a vinylové desky, audiokazety, videokazety, CD a DVD – z toho všeho v průběhu mnoha desetiletí s úspěchem vyprávějí své veselé příběhy Spejbl a Hurvínek… Da hudebních nosičích mluví i zpívají tihle dva popletové už přes devadesát let a na...

Před 90 lety našla Mánička v parku Hurvínka. Její inspirací byla upovídaná holčička ve vlaku

19.April » Rádio Praha
Divadlo Spejbla a Hurvínka není třeba představovat. Je to už 90 let, kdy se na scéně objevila loutka Máničky, nejlepší kamarádka Hurvínka. Brýlatá holčička, která se dobře učí. A taky pes Žeryk, kterého Mánička s Hurvínkem tak trochu ukradli.

Křest CD a oslava 100. narozenin slavné loutky Spejbla proběhla online! Gratulantem a kmotrem CD byl herec z Národního divadla

14.April » Tojesenzace.cz
Člen činohry Národního divadla v Praze Igor Orozovič na facebooku v roli kmotra online pokřtil o Velikonoční pondělí 13. 4.

Hurvínkovy příhody 4

10.December » topvip.cz
Album Hurvínkovy příhody 4 s podtitulem Spejbl vypráví pohádky obsahuje výběr sedmi příhod z rozhlasového archivu natočených v letech 1979–1984. Hodinové CD přináší tyto pohádky: Jak se sypou pohádky z rukávu (O rybářovi a rybce), Jak muže být koc...

Loutka Spejbla slaví sto let. V Plzni ‚taťuldovi‘ přichystali výstavu

5.December » Lidovky.cz
Venkovní výstava v sadovém okruhu v Plzni připomíná sté výročí vzniku jedné z nejznámějších a nejslavnějších českých loutek - Spejbla. Vznikla v plzeňské dílně řezbáře Karla Noska, jenž ji vyřezal podle návrhu Josefa Skupy načrtnutém na balicím pa...

Tato informační stránka o Helena Štáchová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Helena Štáchová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes