15
new stories - click to show

Milan Tichák

Related to

Wehrmacht v Olomouci: první dny okupace v březnu 1939

15.March » Olomoucký deník
FOTOGALERIE / Před 84 lety, sychravého rána 15. března 1939 obsadili Olomouc, město se silnou německou menšinou, vojáci Hitlerova wehrmachtu. Jaké byly v olomouckých ulicích první okamžiky okupace?

Místo městské skládky tisíce keřů růží

V dávné minulosti to býval ostrov na předměstí Olomouce, v 19. století zde architekti plánovali sad a stavbu skleníků, byla tu ale i skládka odpadků. Od roku 1972 však těmto místům vládnou růže. Olomoucké rozárium na třídě 17. listopadu slaví letos …

Wehrmacht v Olomouci: první dny okupace v březnu 1939

15.March » Olomoucký deník
FOTOGALERIE / Před 83 lety, sychravého rána 15. března 1939 obsadili Olomouc, město se silnou německou menšinou, vojáci Hitlerova wehrmachtu. Jaké byly v olomouckých ulicích první okamžiky okupace?

Spisovatelka Lenka Chalupová vydává knihu Páté jablko, odehrává se v Předmostí

28.February » Olomoucká Drbna
Období nastupujícího komunismu a reálné prostředí přerovské městské části Předmostí poskytlo rámec nové knize přerovské spisovatelky a mluvčí zdejší radnice Lenky Chalupové Páté jablko. Promítají se v ní skutečné lidské osudy, tehdejší místní politi…

Při pátrání po osudech četníků jsem dostal i nabídku k sňatku, říká badatel

29.November » iRegiony Impuls
Amatérský badatel Jiří Vaněček, který se věnuje osudům prvorepublikových četníků z Olomoucka, píše na toto téma již druhou knihu. Díky své zálibě zpracoval kapitolu četnictva v regionu do konce 2. světové války a nyní se pustil do sepisování osudů v…

Vzpomínky historiků na počátky okupace Olomouce a Přerova německými nacistickými vojsky

15.March » ČRo Olomouc
15. března roku 1939 proběhla okupace Čech, Moravy a Slezska německým nacistickým vojskem. Následně byl vyhlášen Protektorát Čechy a Morava a začalo šest temných let v historii naší země.

15. března roku 1939 proběhla okupace Čech, Moravy a Slezska německým nacistickým vojskem

15.March » ČRo Olomouc
15. března roku 1939 proběhla okupace Čech, Moravy a Slezska německým nacistickým vojskem. Následně byl vyhlášen Protektorát Čechy a Morava a začalo šest temných let v historii naší země.

Wehrmacht v Olomouci: první dny okupace v březnu 1939

15.March » Olomoucký deník
FOTOGALERIE / Před 82 lety, sychravého rána 15. března 1939 obsadili Olomouc, město se silnou německou menšinou, vojáci Hitlerova wehrmachtu. Jaké byly v olomouckých ulicích první okamžiky okupace?

Historikovi Tichákovi vyšla poslední kniha o dějinách Olomouce

12.December » Seznam Zprávy
Na zaniklé či zcela proměněné instituce Olomouce se zaměřuje nová kniha mapující dějiny města s názvem Ztracené a nalezené. Podepsán je pod ní velký znalec olomouckých dějin, historik, spisovatel a popularizátor Milan Tichák.

Olomouckému historikovi Tichákovi vyšla poslední kniha o dějinách města

12.December » Olomoucká Drbna
Na zaniklé či zcela proměněné instituce Olomouce se zaměřuje nová kniha mapující dějiny města s názvem Ztracené a znovunalezené adresy. Podepsán je pod ní velký znalec olomouckých dějin, historik, spisovatel a popularizátor Milan Tichák. Autor se vš…

Vychází poslední kniha olomouckého historika Milana Ticháka

8.December » Olomoucký deník
Pod názvem Ztracené a znovunalezené adresy vychází v těchto dnech kniha známého historika a oblíbeného popularizátora olomouckých dějin Milana Ticháka. Autor se v poslední publikaci zaměřil na zaniklé nebo zcela proměněné instituce hanácké metropole.

Olomouc se rozloučila se "svým" historikem Milanem Tichákem

30.September » Olomoucký deník
Rodina a veřejnost se ve středu v olomouckém husitském kostele naposledy rozloučila s historikem a publicistou Milanem Tichákem.

Tato informační stránka o Milan Tichák zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Milan Tichák" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes