15
new stories - click to show

Zdeněk Vimr

Related to

Na návštěvě u sbormistra a pedagoga Zdeňka Vimra

4.September » ČRo
Zdeněk Vimr celý svůj profesní život věnoval Plzni – jako sbormistr České písně a Sboru opery Divadla J. K. Tyla se ale významně zapsal do sborového hnutí i za jejími hranicemi. O svém životě a svých hudebních zálibách bude s Iljou Šmídem hovořit na…

Sbormistr dostal medaili

2.October » Plzeňský deník
Za celoživotní uměleckou činnost v oboru sborového zpěvu obdržel významný plzeňský hudebník Zdeněk Vimr stříbrnou medaili města Plzně.

Operní sbormistr odchází

16.August » Plzeňský deník
Plzeň - Sbormistr opery Divadla Josefa Kajetána Tyla Zdeněk Vimr odchází po dvaceti pěti letech na zasloužený odpočinek.

Plzeňská opera přišla o svého sbormistra. Vimr po 25 letech ve funkci končí

13.August » Plzeň.cz
Od roku 1994 věrně sloužil Divadlu J. K. Tyla. Opera Antonína Dvořáka Šelma sedlák byla ale pro Zdeňka Vimra nejen poslední operní premiérou uplynulé sezóny, ale také poslední, v níž sbory nastudov…

Operní panorama Heleny Havlíkové (231)

11.June » Opera PLUS
Šelma sedlák na Medarda. - Alcestina (mnichovská) volba. - Inspirace na dny příští. The post Operní panorama Heleny Havlíkové (231) appeared first on OperaPlus .

Divadelní glosy (nejen) z Plzně (No. 30)

Od čtenáře -- Divadlo J. K. Tyla v Plzni 9. 3. 2019 poprvé záslužně uvedlo Mozartova Idomenea v hudebním nastudování šéfdirigenta opery Norberta Baxy a jevištním ztvárnění německé režisérky, původně choreografky, Arily Siegert.

Divadelní glosy (nejen) z Plzně (No. 28)

Od čtenáře -- Opera Iris Pietra Mascagniho nebyla v Čechách nikdy hrána. Příležitosti se nyní chopilo Divadlo J. K. Tyla v Plzni a uvedlo ji 13. 4. 2019 v české premiéře – v hudebním nastudování Jiřího Štrunce a režii šéfa opery Tomáše Pilaře.

Tato informační stránka o Zdeněk Vimr zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Zdeněk Vimr" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes