15
new stories - click to show

Ivana Všetičková

Related to

Zda se člověk stane profesionálním sportovcem, ovlivňuje i datum či místo narození

17.May » Seznam Médium
Mnohdy ani tvrdá dřina nestačí k tomu, abychom se stali profesionály ve sportu. Existují totiž proměnné, které v současných podmínkách hrají mnohdy důležitější roli než samotné geny. Pojďme se společně na některé pozoruhodné faktory podívat.

Selhání Aktuálně.cz: nekritický tlampač kontroverzní neziskovky Evropské hodnoty

17.May » Seznam Médium
Podivný text na serveru Aktuálně.cz (majitel Zdeněk Bakala) je příkladem nekvalitní a odfláknuté novinařiny. Rezignoval na to nejzákladnější - kritické a nezaujaté zkoumání skutečnosti a její zařazení do kontextu.

Stužkovací večírek neboli stužkovák. Měli jste ho a nebo nevíte, o co jde?

17.May » Seznam Médium
Na začátku čtvrtého ročníku jsme si uspořádali takzvaný stužkovací večírek. Když jsem o něm chtěl mluvit po pár letech s lidmi v práci, divně na mě koukali, jako by nevěděli, o co jde. No a vlastně nevěděli, protože o něčem takovém slyšeli poprvé.

Nejvyšší ženy Evropy: Jedna nenašla klid ani po smrti, druhou dívku rodiče vystavovali jako atrakci

17.May » Seznam Médium
V dnešní době se mnoho lidí zajímá o historii a životy významných osobností, které svou výjimečností dokázaly překonat společenské bariéry. Janu Bunfordovou a Trijntje Keeverovou proslavila jejich výška natolik, že byly zapsány do knihy rekordů.

Policie celé dva roky pátrala po ukradeném obrazu Mony Lisy: Nakonec se zloděj prozradil sám

14.May » Seznam Médium
Mnozí ji už tehdy považovali za nenávratně ztracenou. Ale 12. prosince 1913 se slavný portrét Mony Lisy, který kdysi záhadně zmizel z pařížského Louvru, znovu objevil. Otázkou však bylo, zda je pravý.

Vesna Vulović: Říkali jí čarodějnice. Přežila pád letadla, šťastná však do konce života nebyla

13.May » Seznam Médium
Příběh Vesny Vulović fascinuje i několik let po tragédii. Dodnes je zapsána v Guinnessově knize rekordů jako osoba, která přežila nejdelší volný pád bez padáku. Velký rozruch způsobil pád letadla ze dne 26. ledna 1972 v Srbské Kamenici.

Módní ikona, ale také nacistická špiónka: Coco Chanel zůstala ve stáří sama se svými miliony

13.May » Seznam Médium
Gabrielle Coco Chanel dokázala spojit tvůrčí odvahu s obchodním talentem a z módy udělala výnosný byznys. Z pouhé švadleny se stala módní ikonou, ale během nacistické okupace se stala také kolaborantkou. Zemřela před více jak 50 lety.

Chci být skvělý lídr

13.May » Seznam Médium
Velcí lídři vědí, že jejich osobní rozvoj je nutností – nikoli jen „příjemné bytí“. Jsou tak trochu posedlí osobním růstem a neúnavně se zaměřují na růst svých vůdčích schopností. Jenže.

Královna kurtizán Imperia Cognati: Dívka, která spáchala sebevraždu se dočkala velkolepého pohřbu

12.May » Seznam Médium
Když Raffael Santi vzhlédne, uvidí nade dveřmi krátký nápis. Zváni jsou pouze ti, kteří přinesou, vtip a dobrou náladu a při odchodu zanechají peníze nebo dárek hodný úcty. Mladý malíř právě vstupuje do sídla římské kurtizány Imperie.

Před 180 lety se narodil slavný kuchař a hoteliér Eduard Sacher: Jeho dorty dělají radost dodnes

12.May » Seznam Médium
Světovou proslulost získal nejen vylepšením receptu svého otce na Sacherův dort, ale také založením sítě luxusních hotelů Sacher. Letos uplynulo 180 let od narození rakouského gastronoma a hoteliéra Eduarda Sachera, který pocházel ze Slovenska.

Ženy jako stroje na výrobu dětí: Jak se k roli matky stavěli Napoleon, Hitler nebo Stalin?

12.May » Seznam Médium
Matky jsou základem rodiny a společnosti. V minulosti byly často považovány pouze za stroje na výrobu dětí. Tento názor se objevil u mnoha historických osobností, jako například u Napoleona Bonaparte, Adolfa Hitlera nebo Josefa Stalina.

Tato informační stránka o Ivana Všetičková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ivana Všetičková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes