15
new stories - click to show

Valéria Slamová

Related to

Toužilo po ní celé Československo. Krásná Olga Schoberová se rozhodla, že ji nikdo neuvidí stárnout

Mezi její přátele patřili herci jako Clint Eastwood, Paul Newman a Robert Redford. Stala se sexuálním idolem českého filmu. Dodnes je populární díky čtyřem nezapomenutelným komediím. Česká herečka Olga Schoberová nedávno oslavila své 80. narozeniny.

Téměř každý třetí zemřel. Válečné osudy československých letců v RAF se zapsaly do dějin

O leteckých bombardovacích misích československých letců za 2. světové války, ale i jejich pytlačení, popíjení či tančení během náletů toho moc nevíme. Představa pití čaje s mlékem byla pro naše letce podle jejich deníků dost děsivá.

Skutečná Miss Dior: Hrdinka, která se vzepřela nacistům a skončila v koncentračním táboře

Po kom je pojmenována světová módní značka, která okouzlila i princezny? Britská spisovatelka je kronikářkou francouzského odboje i kolaborace za 2. světové války a zároveň odhaluje osudy slavné rodiny, která oblékala a provoněla poválečný svět.

Klečela před ním na kolenou a prosila o život. Valéria Slámová přežila Mengeleho rozkaz

Andělu smrti Josefu Mengelemu si nikdo nedovolil odporovat. Ve většině případů setkání s ním bylo osudové. Mengele mnoho lidí poslal na smrt a své o tom ví i Valéria Slámová, která se s ním setkala a přežila jedno z nejhorších setkání života.

Valéria Slamová: V Osvětimi jsem klečela před Doktorem Smrt a prosila ho o život

29.June » Dotyk.cz
Z padesátičlenné rozvětvené rodiny přežilo koncentrační tábor jen pět dětí, mezi nimi i Valéria Slamová, rozená Propstein. Sama se přitom několikrát ocitla v situacích, kdy měla na mále. O příšerných zážitcích se rozpovídala teprve po 64 letech od k…
Petr Pavel - Prezident České republiky
KSČM - Levicová politická strana
Seznam.cz - Internetová společnost

Tato informační stránka o Valéria Slamová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Valéria Slamová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes