15
new stories - click to show

Marie Bachová

Related to

Výjimečný letoun Hawker Hurricane: Stroj, který přispěl k úspěšné obraně Británie

22.May » Seznam Médium
Během druhé světové války se v britském letectvu prosadily dva výjimečné letouny: Supermarine Spitfire a Hawker Hurricane. Každý z těchto stíhacích letounů měl odlišné vlastnosti. Spitfire svým designem posunul hranice inovací stíhacích letounů.

Helly Picková: Dětská uprchlice z Hitlerovy Vídně se vzepřela osudu a postavila na vlastní nohy

21.May » Seznam Médium
Hella Picková byla nejúspěšnější britskou zahraniční zpravodajkou v době, kdy byly předsudky vůči ženám v žurnalistice silné. Během 60 bouřlivých let pokrývala většinu významných událostí světových dějin.

Coco Chanel: Odraz silné ženy ve skle flakónů s osudovým číslem 5

21.May » Seznam Médium
Pravděpodobně nejslavnější parfém na světě Chanel No. 5 je spojován s elegancí a luxusem. Jeho decentní design propagovaly Catherine Deneuve, Nicole Kidman i Marilyn Monroe. Ta dokonce jednou prohlásila, že tento parfém nosí pouze do postele.

Fotograf z Osvětimi. Riskoval svůj vlastní život, aby zachoval důkazy o zrůdnostech SS

20.May » Seznam Médium
Wilhelm Brasse, fotograf z Osvětimi polského původu, bez kterého by dnes možná svět neznal pravdu o zrůdnostech režimu SS. I když mu hrozila smrt, řekl si, že svět se musí dozvědět pravdu.

Přesně před 85 lety se konala první československá mobilizace. Měla za cíl zachránit Sudety

20.May » Seznam Médium
Dne 20. května 1938 se v Československu odehrála první mobilizace od vzniku samostatného státu. Tato událost byla důsledkem květnové krize a rostoucího napětí vyvolaného nacistickým Německem.

Co se jedlo ve středověku: Nepozřeli bychom ani jídlo bohatých, natož chudiny z vesnice

20.May » Seznam Médium
Již ve středověku existovaly velmi rozmanité druhy potravin. Záleželo na tom, kdo jste byli, kde jste žili a zda byla dobrá či špatná úroda. To všechno ovlivňovalo jídelníček lidí. Hovězí maso bylo velmi vzácné a dobytek byl ceněn jako pracovní síla.

Zůstala jsem sama na dvě děti. Když jsem byla těhotná, manžel mě bez jediného slova opustil

20.May » Seznam Médium
Život může být nevyzpytatelný a někdy se stane, že se ocitneme v situaci, kterou jsme si nikdy nepřáli. Takovou zkušeností prošla i 32letá Jana, kterou manžel opustil ve chvíli, kdy čekala jejich druhé dítě.

Loď USS Indianapolis se potopila za pouhých 12 minut. Pomoc však dorazila za 4 dny

19.May » Seznam Médium
30. července 1945 byla americká loď Indianapolis napadena japonskou ponorkou. Potopení přežilo asi 900 mužů, mnozí z nich následně podlehli útokům žraloků, dehydrataci a otravě solí. Než dorazila pomoc, podařilo se zachránit pouze 316 z nich.

El Castillo je jedním z nejstarších chrámů na světě: Vytváří iluzi obřího opeřeného hada a kalendáře

19.May » Seznam Médium
El Castillo je starobylý mayský chrám na poloostrově Yucatán. Říká se mu také Kulkulcanova pyramida. Je jedním ze sedmi novodobých divů světa. Fascinující stupňovitý pyramidový chrám El Castillo je velmi populární a ročně přitahuje miliony turistů.

Móda dávné historie: Černé zuby jako znak urozenosti, šaty z arzénu a boty přivázané řetězem k nohám

18.May » Seznam Médium
Historie módy je plná trendů, které přicházejí a odcházejí spolu s dobou. Zatímco dnes můžeme trendy znát a brát je zcela samozřejmě, v historii se objevovala móda podivná, nepraktická a někdy i velmi nebezpečná.

Historie stavebnice Lego: Její začátky nebyly jednoduché, nakonec se stala hitem pro děti a dospělé

17.May » Seznam Médium
Díky kvalitě a pečlivému designu se společnost Lego stala dominantní na trhu s kostkami na hraní. Hračky Lego začínaly jako jednoduché stavební kostky. Z těchto kostek je možné postavit cokoli, což je výzvou pro rozšíření fantazie dětí a dospělých.

Socha Svobody dnes představuje symbol Ameriky: Postavena byla s cílem znázornit svobodu a rovnost

17.May » Seznam Médium
Socha Svobody je uznávána jako univerzální symbol svobody, volnosti a pokroku. Tato socha znázorňuje Lady Liberty se zdviženou paží nesoucí třpytivou zlatou pochodeň se širokou sedmiramennou korunou a statnými nohami kráčejícími vstříc budoucnosti.

Tato informační stránka o Marie Bachová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Marie Bachová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes