15
new stories - click to show

Dan Vrzák

Related to

Z Tišnova letěli na Mars. Ve vesmírné lodi chovali slepice

26.September » Seznam Médium
Bývalá důlní štola nacházející se v Tišnově na Brněnsku zažila v roce 1988 netradiční a napínavé dobrodružství. Tři týdny v ní probíhala simulace výpravy na Mars v rámci tehdejšího kosmického výzkumu.

Viagru brzy nahradí zázračný pavoučí jed

23.September » Seznam Médium
Jed palovčíka jedovatého vyvolává, mimo jiné, dlouhodobou a bolestivou erekci. Brazilští vědci hlásí, že by to mohl být klíč k inovaci v léčbě erektilních dysfunkcí, na které běžné léky nezabírají.

Místo strojku lidská síla. Muž maluje aktuální čas v obřích hodinách

18.July » Seznam Médium
Maarten Baas nainstaloval v roce 2016 na amsterdamském letišti přes tři metry vysoký hodinový ciferník. Uvnitř je muž, který přemalovává minutovou a hodinovou ručičku, aby cestujícím ukazoval aktuální čas.

Na Ukrajině našli vedle nevybuchlé bomby osm britských druhoválečných stíhaček

15.July » Seznam Médium
Stíhací letouny Hawker Hurricane byly nalezeny v lese poblíž Kyjeva. Na konci války je tam sám pohřbil Sovětský svaz, aby se vyhnul jejich platbě.

Čekají nás tropické teploty. Jak ochránit domácí mazlíčky?

7.July » Seznam Médium
Tropické letní teploty mohou potrápit nejen lidi, ale také domácí mazlíčky. Psi, kočky a jiná zvířata se s horkem nemusí vypořádat tak lehce. Jak jim v těchto dnech pomoci?

Nejhorší roky v historii lidstva: Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř

2.July » Seznam Médium
Ačkoliv se může zdát, že s rokem 2020 vypukl ve světě dosud neutichající chaos - pandemie covidu-19, úmrtí britské královny, fatální tragédie ponorky Titan nebo válečný konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem, už bylo na Zemi i mnohem hůř.

Zemřel Shakespeare na kocovinu?

24.June » Seznam Médium
Život Williama Shakespeara je dodnes opředen záhadami stejně, jako nejasné okolnosti jeho úmrtí. Mezi lidmi kolují různé teorie – zda vůbec existoval, zda opravdu napsal své hry nebo jakého byl vyznání. Jak ale světový dramatik skutečně zemřel?

Yucatan, poloostrov prvních kontinentálních objevů

14.June » Seznam Médium
Odkud pochází název Yucatan a za jakých okolností byla tahle pevnina objevena? V době, kdy už bylo zaneseno do námořních map několik karibských ostrovů, neměl nikdo z tehdejších zapisovatelů ani tušení, co se od nich směrem na západ ještě nachází.

Historie leteckého cateringu: jak nadmořská výška mění chuť jídel

14.June » Seznam Médium
Cestování letadlem neznamená jen zalehlé uši nebo otoky nohou. Ačkoliv to ani nepostřehnete, vaše chuťové pohárky dočasně ztrácejí citlivost. Před šéfkuchaři cateringových společností tak stojí nelehký úkol - připravit chutné jídlo.

Trezor s časovým zámkem se otevře za 92 let. Skrývá v sobě koňak a film

11.June » Seznam Médium
V roce 2015 byl natočen nezvyklý kinematografický počin. Nikdo, kromě lidí, kteří se na filmu podíleli, neví, o čem je. Byl příhodně pojmenován: 100 Years – The movie you will never see (100 let – film, který nikdy neuvidíte).

Svými exkrementy naplnil 90 konzerv, dnes mají astronomickou hodnotu

3.June » Seznam Médium
Italský umělec vytvořil dva roky před smrtí dílo, které bylo tehdy ve světě naprosto ojedinělé a originální. „Umělcovo hovno“, jak svůj výtvor nazval, se dnes prodává za statisíce eur.

Na prodej: Matka prodala svých pět dětí, nikdy nelitovala

27.May » Seznam Médium
Co by se muselo stát, aby vás napadlo prodat vlastní děti? Rodinu z Chicaga krize dohnala do takové situace, že se před příchodem pátého potomka rozhodli dát inzerát do místních novin na všechny své čtyři děti.

Tato informační stránka o Dan Vrzák zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Dan Vrzák" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes