15
new stories - click to show

Filip Drybčák

Related to

Jak Beatles (ne)koupili ostrov

17.October » Seznam Médium
Slavná čtyřka byla vždycky otevřená novým nápadům. Čím šílenějším, tím lépe. Ten nejodvážnější ji v roce 1967 zapletl s vojenskou diktaturou nenávidějící její hudbu.

Vysmekl se smrti a vrátil se k hudbě. Nové album Paula Rodgerse je jímavé

11.October » Seznam Médium
Zpěvák Paul Rodgers vydal před třemi týdny po více než čtvrtstoletí novou studiovou desku. Jeho třetí album Midnight Rose pro něj bylo terapií po závažných zdravotních problémech.

Lze nahradit Freddieho aneb když Queen vyjeli na turné s Paulem Rodgersem

4.October » Seznam Médium
Jen málo zpěváků je tak obdivováno a milováno jako Freddie Mercury. I proto ho všichni napodobují, ale málokdo by se odvážil jej nahradit.

Nirvana a její křest ohněm v Readingu 1992

26.September » Seznam Médium
Jakkoliv Nirvana na začátku devadesátých let zazářila a dobyla světové žebříčky, představa koncertu před ohromným davem v Readingu ji děsila. A ze začátku nebylo ani jisté, zda vůbec přijede…

Profesionálové – postsexpistolské dobrodružství Stevea Jonese

20.September » Seznam Médium
Steve Jones byl vždy výrazná osobnost. Po rozpadu Sex Pistols se s novou energií vrhl do projektu vlastní kapely Professionals. Slibný projekt však skončil dřív, než mohl opravdu začít.

Démon rock'n'roll: mrazivý konec skvělého kytaristy Paula Kossoffa

13.September » Seznam Médium
Byl mladý a měl neuvěřitelný talent, učit se od něj chtěl i kytarový král Eric Clapton. Skvělý bluesrockový muzikant však neunesl tíhu slávy a kombinace alkoholu s drogami jej proměnila v trosku.

Rock’n’Roll High School s Ramones je zábavná přehlídka klišé, přesto za vidění stojí

6.September » Seznam Médium
Spojení rockových kapel a stříbrného plátna skončilo v mnoha případech průšvihem. Některé filmy propadly, jiné ani nevznikly. Na sklonku sedmdesátých let se před kameru postavili i punkoví Ramones.

All Right Now zná každý, album Fire and Water však nabízí mnohem víc

25.July » Seznam Médium
Ohromný úspěch All Right Now občas svádí k tomu, že její autoři, kapela Free, jsou titulováni jako „zázrak jednoho hitu“. Nic nemůže být dále od pravdy a právě třetí studiová deska je toho nejlepším příkladem.

Deep Purple v Brně: pár postřehů ke koncertu rockové legendy

19.July » Seznam Médium
Děsivé horko, skvělá kapela a mdlé publikum. Tak lze ve zkratce zhodnotit návštěvu britské hard rockové legendy Deep Purple v moravské metropoli.

Sólová alba Kiss: geniální tah, exploze kreativity, nebo zbytečné tříštění sil?

12.July » Seznam Médium
Vydat v jeden den čtyři sólová alb členů stále fungující kapely, která se navíc nachází na vrcholu kariéry, jako to v roce 1978 udělali Kiss, to je dodnes ojedinělý počin. Jak tento experiment obstál v čase?

Kultovní koncert Plexis PM na parníku Vltava ožil na vinylu

6.July » Seznam Médium
Jednou z nejznámějších událostí československé punkové scény se stal koncert na parníku Vltava, od něhož dnes uplynulo 38 let. Svou velkou šanci na něm dostala i teprve začínající skupina Plexis.

„Holky nemůžou být tak dobré.“ Příběh ženské rockové kapely Fanny

28.June » Seznam Médium
Svět rockové hudby stále zůstává spíše mužskou záležitostí. Ženská skupina Fanny se proto na začátku sedmdesátých let musela vypořádat s řadou překážek světa, jenž na ně nebyl připraven.

Tato informační stránka o Filip Drybčák zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Filip Drybčák" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes