15
new stories - click to show

Petra Zachatá

Related to

Nominace na Ceny Divadelních novin za období pandemie

13.October » Divadelní noviny
Redakce DN oznamuje nominace na Ceny Divadelních novin za počiny v sezoně 2020/2021 s přesahem do závěru sezony 2019/2020, jimiž se od března 2020 do května 2021 divadelníci vyrovnávali s důsledky proticovidových opatření.

29. MF Divadlo Plzeň: Up Down (No. 12)

30.September » Divadelní noviny
Zahraniční výběr tentokrát probouzel mnoho pochybností, přestože dramaturgická rada vsadila na věhlasná režijní jména.

Divadlo Plzeň na ex! (No. 2)

17.September » Divadelní noviny
Čtvrteční program Mezinárodního festivalu Divadlo v Plzni přinesl spoustu živé hudby a dvě novinky – netrpělivě očekávanou Špinarku z Divadla Petra Bezruče a inscenaci D1 (pracovní název) ze Slovenského komorního divadla v Martině.

Nevydržely jsme to

10.September » Divadelní noviny
Jako redaktorky Divadelních novin a absolventky DAMU se chceme distancovat od Slova šéfredaktora v čísle 14/2021. Studentky a studenti podle nás prokázali zveřejněním výpovědí nebývalou odvahu.

Hostina o sedmi chodech

6.September » Divadelní noviny
V srpnu se ve vnitrobloku Bar/ák v Praze 8 konala druhá letní Večeře s novou hrou Divadla LETÍ, během níž byly představeny čtyři krátké hry na téma dospívání, rodina, rodičovství.

Vždy se snažte, aby diváci trpěli co nejvíce

22.August » Divadelní noviny
Právě tímto citátem Alfreda Hitchcocka uvozuje Divadlo KULT programový leták k performativnímu výletu po severočeských Sudetech s názvem Bermudský Δ.

Pane, odpusť jim, neboť nevědí, co činí

16.August » Divadelní noviny
Divadlo v Dlouhé již počtvrté přizvalo ke spolupráci režiséra Jana Nebeského s herečkou a autorkou Lucií Trmíkovou z Divadelního spolku Jedl. Po trojí zkušenosti s Ibsenem tentokrát sáhli po Vytržení panny z Barby z roku 1940.

Takový pozdrav snad raději nechme na Zemi

Vytvořit inscenaci na téma lidských pokusů o intergalaktickou komunikaci a zasadit ji přímo do prostoru planetária v pražské Stromovce se jeví jako geniální recept na divadelní kasaštyk.

Ty, jež mluví samy za sebe

Inscenace Ti, kdo mluví sami za sebe je dalším příspěvkem Archy do dramaturgické linie dokumentárního divadla. Název mluví za vše, autenticita zde hraje prim.

Politici loví raky v řece… a co dál?

Lotzovy texty zároveň svérázným způsobem reflektují divadelní umění, odhalují a komentují jeho mechanismy a principy. Českou premiéru Lotzova nejnovějšího textu Politici v pražské Komedii režíroval Adam Steinbauer.

Rossmann je nepoučitelnej

Divadlo D21 vůbec poprvé přizvalo ke spolupráci mladého režiséra Ondřeje Štefaňáka. Umělecký šéf Divadla X10 pro zdejší komorní soubor adaptoval Kafkovu Ameriku, titul dokonale souznící s mottem končící sezony v D21.

Miluju offlajn (No. 7)

Závěr offline programu Malé inventury patřil autorské inscenaci Kateřiny Coufalové a Antonie Rašilovové Tvá ústa měla hořkou chuť v režii Jakuba Čermáka.

Tato informační stránka o Petra Zachatá zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petra Zachatá" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes