15
new stories - click to show

Pavla Bergmannová

Related to

Pavla Bergmannová: Čas žít, čas umírat

4.May » ČRo
Říká se, že štěstí přeje připraveným. Jenže já mám poslední dobou takový dojem, že mě v životě potkávají hlavně situace, na které se člověk připravit nemůže.

Pavla Bergmannová: O vynálezu, který změnil svět

24.March » ČRo 3 Vltava
Před 140 lety zazvonil na území Čech první telefon. Bylo to přesně pět let od podání patentové přihlášky Grahama Bella, jehož vynález zásadně změnil možnosti komunikace.

Pavla Bergmannová: Ostře sledovaná nádraží

24.February » ČRo
Při svých četných cestách vlakem je odpočítávám jako korálky v růženci. Některá znám osobně, ba téměř důvěrně, jiná jen z letmého záblesku, když se míhají za oknem.

Pavla Bergmannová: O nepostradatelnosti kronikářství

18.January » ČRo
Před Vánoci jsem během brouzdání po internetu zcela náhodně objevila kroniku obce Kunratice. Na tento název lze na mapě České republiky narazit hned několikrát.

Pavla Bergmannová: Jiný úhel pohledu

20.November » ČRo
Pandemie covidu – se všemi omezeními – nás letos už podruhé uzavřela za zdi našich bytů a domů. Ve snaze ochránit zdraví je nám doporučováno omezovat sociální kontakty.

Pavla Bergmannová: V tichosti šťasten být

2.October » ČRo
Je téměř všude kolem nás. Není sice vůbec vidět, ale stále útočí ze všech stran. Někdy velmi zhurta, drze a hlasitě, jindy se zase nenápadně plíží!

Pavla Bergmannová: O relativitě stárnutí

4.September » ČRo
„Tak už to přišlo, tohle je ta krize středního věku,“ říkávám si poslední dobou častěji a častěji! Ta když se totiž dostaví, tak člověk najednou notně znejistí.

Pavla Bergmannová: O radosti z vaření

28.August » ČRo 3 Vltava
„Tato polévka patří mezi velmi rychlé a chutné. Máte ji hotovou za 15 minut, a to bez legrace!" psalo se v receptu! Vařit bez legrace? Není to trochu škoda?

Pavla Bergmannová: O divadle a tak podobně

15.June » ČRo 3 Vltava
Divadlo! Jak moc mi poslední tři měsíce – vzhledem k složitým okolnostem a nutným omezením – chybělo!

Tato informační stránka o Pavla Bergmannová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Pavla Bergmannová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes