15
new stories - click to show

Lucie Dercsényiová

Related to

Dokonalý tanec bez emocí. Nová inscenace Baletu ND splňuje vysoké technické kvality

19.November » Lidovky.cz
Balet Národního divadla v Praze zařadil do svého repertoáru nový titul, který láká diváky na zvučná jména: večer složený ze tří baletů nese titul Forsythe/Clug/McGregor. Ale ani to není záruka stoprocentní umělecké a divácké výhry.

Krok kupředu, nebo stagnace? Filip Barankiewicz povede balet Národního divadla do roku 2026

18.November » ČRo
Ředitel Národního divadla Jan Burian prodloužil do konce srpna 2026 mandát uměleckému šéfovi baletu Filipu Barankiewiczovi. Oceňuje jeho kvalitní, inspirativní působení. Vidí to stejně i odborníci? Je balet Národního divadla pod vedením Filipa Bar...

Taneční aktuality pořádají workshop Percepce těla v pohybu

2.November » Taneční aktuality
Stromy provázejí lidi na jejich cestě světem, jsou přítomny ve všech dimenzích zeměkoule a často přezdívané plíce planety.

Proměna aneb V hlavě Řehoře Samsy

19.September » Taneční aktuality
Když před třemi lety, v roce 2018, uvedl plzeňský balet premiéru Proměny na Malé scéně D. J. K. Tyla v Plzni, slavil úspěch.

Tanec zbavený divadelní iluze. Forsythe přichází s nepřeberným množstvím nápadů

19.September » Lidovky.cz
Festival Tanec Praha na scéně Hudebního divadla v Karlíně představil amerického tvůrce Williama Forsytha dílem z roku 2018. Jeho choreografie uváděl nejen Frankfurtský balet, kterému dvacet let šéfoval, ale pyšní se jimi i prestižní taneční scény ...

Julie Petanová: „Pomáhá mi tančit si jen tak pro radost“

8.September » Taneční aktuality
Julie Petanová (nar. 2001) ukončila letos studia na Royal Ballet School (Královské baletní škole) v Londýně. Právě nastoupila v Oslu do Norwegian National Ballet (Norského národního baletu)...

Národní divadlo moravskoslezské vstupuje do nové sezóny s mottem RE!START

17.August » Taneční aktuality
Lucie Dercsényiová oslavila na začátku srpna kulaté narozeniny. Sešly jsme se proto nad kávou v pražských Emauzích a reflektovaly, co za více než 45 let v tuzemském tanci prožila. S Lucií se známe dlouho, proto si i v rozhovoru tykáme.

„Chtěla jsem tančit!“ S Lucií Dercsényiovou o pohybu, který ji nutí nepostávat na místě

15.August » Taneční aktuality
Lucie Dercsényiová oslavila na začátku srpna kulaté narozeniny. Sešly jsme se proto nad kávou v pražských Emauzích a reflektovaly, co za více než 45 let v tuzemském tanci prožila. S Lucií se známe dlouho, proto si i v rozhovoru tykáme.

Obrazy plné krásy i ošklivosti. V Transverse Orientation gesta performerů víří hladinu

25.June » Lidovky.cz
Festival Tanec Praha ve spolupráci s Laternou magikou uvedl zbrusu novou produkci Dimitrise Papaioannoua, šestapadesátiletého rodáka z Athén, který v čase pandemie vytvořil dílo inspirované řeckými mýty a plátny slavných malířů.

RECENZE: Bláznivé hrátky po italsku. Graces jsou prostopášným filozofováním o podobách krásy

12.June » Lidovky.cz
Třiatřicátý ročník Mezinárodního festivalu Tanec Praha zahájil několikatýdenní program na domovské scéně divadla Ponec vystoupením choreografky a režisérky Silvie Gribaudiové.

Minuta křiku

Kromě koronaviru se v naší společnosti zabydlela další nebezpečná nákaza, a to všeobjímající „odbornost“, jež nás opravňuje ke všemu se vyjadřovat.

RECENZE: A k Růžence se dostaví i Aladin. Inscenace Spící krasavice neví, zda cílí na dospělé, nebo děti

23.May » Lidovky.cz
Balet Národního divadla uvedl online Spící krasavici ve verzi slavné baleríny Márcii Haydée, která vznikla v roce 1987 pro Stuttgartský balet. Inscenaci nastudoval šéf souboru Filip Barankiewicz.

Tato informační stránka o Lucie Dercsényiová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Lucie Dercsényiová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes