Jaromír Hnilička Český trumpetista

Vztahuje se k


Články

Slyšte, lidé! – Karel Velebný (konečně) na CD!

30.dubna » Rádio Proglas
Hudební vydavatelství Indies Happy Trails nedávno vydalo kolekci osmi CD s nahrávkami Karla Velebného, zakladatele moderního českého jazzu a také českého jazzového školství. Jedná se o řadová alba i kompilace dalších nahrávek v podání skupin Studi...

Lodní doprava v Brně zahájila sezonu. Přišly stovky lidí

29.dubna » Týden.cz
Stovky lidí přišly v sobotu dopoledne na zahájení sezony lodní dopravy na Brněnské přehradě. K příchozím promluvili brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) a ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Osm CD Karla Velebného, to je zásadní dávka klasiky moderního jazzu

11.dubna » Lidovky.cz
Osm kompaktních disků s tvorbou jazzového hudebníka Karla Velebného, které právě vydal label Indies Happy Trails, bude při závěrečném ohlédnutí zcela jednoznačně označeno za nejvýznamnější archivní ediční počin letošního roku.

Vojtěch Dyk s B-Side Bandem zahájí nové turné v Plzni

6.března » Plzeň.cz
První koncert nového turné Vojtěcha Dyka s B-Side Bandem se uskuteční 15. března v Měšťanské besedě v Plzni. Zazní nový repertoár na nové scéně – součástí show bude bar s barmanem přímo na pódiu. Spojení zpěváka, herce a performera Vojtěcha Dyka s...

Splatit dluh: Vychází archivní nahrávky Karla Velebného

1.března » ČRo
Unikátní soubor takřka zapomenutých nahrávek vibrafonisty Karla Velebného vydalo brněnské vydavatelství Indies Happy Trails. Komplet 8 CD přináší zásadní snímky Studia 5 a SHQ v nově remasterované podobě.

Evžen Petřík převzal Cenu města Kroměříže

6.února » Zlin.cz
KROMĚŘÍŽ - Cenu města Kroměříže pro osobnost, která se svou činností významně podílí na rozvoji města a na jeho propagaci a reprezentaci, si na posledním jednání kroměřížského zastupitelstva převzal Evžen Petřík. Serveru Zlin.cz to za kroměřížskou...

Evžen Petřík převzal Cenu města Kroměříže

3.února » Regiony 24.cz
Cena města Kroměříže pro osobnost, která se svou činností významně podílí na rozvoji města a na jeho propagaci a reprezentaci, byla předána. Na čtvrtečním jednání kroměřížského zastupitelstva ji převzal Evžen Petřík.

Uvedou Hniličkovu jazzovou mši

19.ledna » Orlický deník
Lanškroun – V kostele svatého Václava zazní v sobotu od 19 hodin Hniličkova jazzová mše. Podruhé bude uvedena 28. ledna ve Fabrice Svitavy.

Jazzový festival byl původně dárek pro mou ženu, říká prezident festivalu Ludvík

10.ledna » Kultura Deník.cz
Znojmo /ROZHOVOR/ – Ve Znojmě lidé Jiřího Ludvíka znají jako pedagoga, muzikanta a především organizátora hudebních festivalů. Příznivci jazzové muziky se již za pár dní mohou těšit na pravidelnou lednovou dávku své oblíbené hudby. Oblíbené večery...

Hudební události roku 2016 – 4. díl

1.ledna » Rádio Proglas
V závěrečné části přehledu hudebních událostí roku 2016 sledujeme, co se přihodilo v říjnu, listopadu a prosinci. Důležité koncerty, alba, ocenění i úmrtí.

Zimní slunovrat a letošní smuteční oznámení

10.prosince » ČRo
Blíží se Vánoce a konec roku, ale zatímco položky v kolonce jazzových příjmů nikdo neodhadne, můžeme jenom doufat, že většina letošních ztrát je už známá. Podvečer třetí adventní neděle bude hudební vzpomínkou na několik významných osobností, kter...

Zemřel Jaromír Hnilička, jazzový trumpetista a vynálezce hnilofonu

9.prosince » iREPORT.cz
Počet umírajících hudebních osobností bohužel neklesá ani s koncem roku 2016. Ve věku 84 let odešel na věčnost jazzový trumpetista Jaromír Hnilička.

Tato informační stránka o Jaromír Hnilička zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jaromír Hnilička" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes