15
new stories - click to show

Milan Bartoš

Related to

Když se potká pivo s vínem. RED Pif je pátý podnik, v jehož kuchyni vládne šéfkuchař Kalina

27.November » Forbes
Před 17 lety tu otevíral Potrefenou husu, dnes zde vede francouzskou restauraci, kde najdete kuře na paprice i kohouta na víně.

Když se potká víno s pivem. Nový podnik u Anděla nabízí speciality

6.September » Pražský patriot
Když jdete kolem Anděla v Praze 5 a máte chuť na něco dobrého, nacházíte se v podstatě v gastronomickém ráji. Je tu prakticky na každém rohu nějaká restaurace, bistro, kavárna, hospůdka či jiné stravovací zařízení, kde se můžete najíst či občerstvit.

Řemeslo: Obrazy ryté do dřeva jako předloha pro poezii modrého tisku

17.August » TruhlarskyPortal.cz
Milan Bartoš a Jaroslav Plucha jsou posledními řemeslníky, kteří u nás dokážou opravit historická "razítka" na modrotisk nebo vyrobit formy nové. Tato barvicí technika je zapsána na seznam nehmotného dědictví UNESCO.

Chcete si zkusit modrotisk? V expozici textilního tisku ve Dvoře Králové nad Labem máte možnost

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem nabízí pro návštěvníky každý druhý týden ve čtvrtek zážitkový program. V expozici textilního tisku si zkusíte modrotisk.

Království forem a formířů

9.July » ČRo
Výroba forem na potiskování textilu, především modrotisku, před pár staletími výrazně ovlivnila dějiny světového odívání.

Technologické trendy roku 2022? Programovatelná ekonomika i pokročilá automatizace, předpovídá Trask

4.March » CzechCrunch
Automatizace, práce s daty, lepší uživatelská zkušenost. Zatímco mnozí upínají zraky k NFT nebo ambici technologických společností vytvořit společné metaverzum, firmy reagují na společenské změny a nové požadavky zákazníků hledáním inovativních řeše…

75 tisíc světel, 10 kilometrů řetězů. Vánočním hitem jsou osvětlené domy

25.December » Seznam Zprávy
V Česku několik nadšenců každý rok během adventu rozsvěcuje své domy tisíci světýlek a jsou tak vyhledávanou destinací pro návštěvníky.

Čísla nově hospitalizovaných pacientů s covidem klesají. Delta vlna opadává

22.December » QAP.cz
Krizový štáb Plzeňského kraje vyhodnotil před nadcházejícími vánočními svátky covidovou situaci. Ve všech okresech stále klesají počty nově hospitalizovaných.

Podcast: „Tradice jsou z nás vytlučené,“ tvrdí formíř olympijské kolekce Bartoš

20.August » Blesk.cz
Za svůj dosavadní největší úspěch považuje formíř z Dvoru Králové nad Labem Milan Bartoš modrotiskovou kolekci na letošní Olympiádě v Japonsku. Pro módní návrhářku Zuzanu Osako pomohl vytvořit formy na modrotisk. Jak se formy vyrábějí, a proč vnímá …

Z Olešnice až na seznam UNESCO. Pět generací tamního modrotisku vám učaruje i dnes

3.January » Forbes
Pět lidí. Dvě místnůstky. Dvě stě obřích razítek. Litry modré. A nekonečné kilometry krásy, která má hluboké kořeny v české duši. Kdybych měl s sebou měřák pozitivní energie, tak tady pípá jeden rekord za druhým. U Danzingerů je modrá dobrá už dobrý…

Zrušení vánočních trhů dopadá tvrdě nejen na zákazníky, ale především na organizátory a řemeslníky

11.December » ČRo Hradec Králové
Koronavirová omezení se výrazně podepsala i na předvánočním čase. Na tradiční a oblíbené předvánoční trhy můžeme většinou jen vzpomínat. Najdou se i výjimky - třeba o víkendu budou trhy v broumovském klášteře, jinde je ale organizátoři zrušili. A to…

Poslední naši formíři pro modrotisk Milan Bartoš a Jaroslav Plucha. Mistři práce s kovem a dřevem

22.November » ČRo Hradec Králové
Milan Bartoš a Jaroslav Plucha ze Dvora Králové nad Labem jsou našimi posledními formíři pro výrobu modrotisku. Jsou tedy jedinečnou součástí řemesla, které bylo v roce 2018 zapsáno do seznamu nehmotného světového dědictví UNESCO.
Stanislav Křeček - poslanec za ČSSD
Česká vláda - Státní úřad

Tato informační stránka o Milan Bartoš zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Milan Bartoš" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes