15
new stories - click to show

Marie Vlčková

Related to

Batikované a zelové kraslice Marie Vlčkové

6.November » idobryden.cz
Bohatě zdobené kraslice patří ke Slovácku stejně jako cimbálová muzika nebo krojové hody. Jednou z maléreček, které se zdobením vajíček spojily svůj život, je Marie Vlčková. Její rodina pochází z Ostrožské Nové Vsi, kde se ženy tomuto lidovému zvyku…

Senioři v domovech potřebují radost a rozptýlení. S tím jim pomáhají klauni

29.May » Orlický deník
/FOTO/ Zdravotní klauni se na svém Turné plném smíchu zastavili ve čtvrtek i v pardubickém Domově pro seniory U Kostelíčka. Čtyři dvojice klaunů prošly postupně většinu pokojů v domově a zpříjemnily klientům běžný, obvykle monotónní den.

Malérečka unikátních kraslic Marie Vlčková z Uherského Ostrohu

9.April » ČRo Region
Symbolem jara je už od předkřesťanských dob v celé Evropě vejce, a to se postupem času stalo i symbolem Velikonoc a velikonoční koledy.

Studentka Fakulty zdravotnických studií vymyslela příručku pro děti proti strachu

23.August » Plzeň.cz
Brožurku pro děti před radiologickým vyšetřením právě dokončuje Dominka Dicková, studentka oboru Radiologická asistence Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni. V rámci své bakalářské práce (pod vedením Petra Nedbala) totiž…

7 NEJ Václava Chaloupka

19.August » Plzeň.cz
Plzeňský rodák, režisér, scénárista a především milovník přírody a zvířat. 1) Nejoblíbenější kniha a spisovatelOblíbených knih a také žánrů mám více a občas jejich obliba stoupá nebo se mění podle zaměření práce nebo také podle nálady. Knihovnu mám …

Překvapuje mě, kolik rodiček si z porodnice odnáší nějaké trauma, říká studentka porodní asistence Marie Vlčková

19.August » Plzeň.cz
Dnes dvaadvacetiletá Marie už od gymnázia věděla, čím chce být. A svůj sen si plní. Po původním zklamání z formy studia na univerzitě v jižních Čechách našla svou alma mater na Fakultě zdravotnických studií ZČU v Plzni. A nelituje. Marie, co přesně …

Batikované a zelové kraslice Marie Vlčkové

20.March » ČRo Region
I kraslice se mohou stát uměleckými díly a ty z dílny Marie Vlčkové z Uherského Ostrohu jsou toho dokladem. Navázala na tradici se znalostí lokálního výtvarného stylu.

Smrt taxíkáře

3.June » ČRo 2 - Praha
Už dříve se pokusil zabít úředníka ministerstva zahraničí. Před soudem pak simuloval pominutí smyslů. Přesto mu prokázali, že vraždil úkladně.

Zámek v Lomnici nad Popelkou obsadili sokolové

13.May » ČT24
Výstava na počest stopadesátého výročí zdejší sokolské jednoty byla otevřena na zámku v Lomnici nad Popelkou. Vystaveny tu jsou dobové písemnosti, knihy a všechny možné předměty, které mapují zdejší sokolskou činnost.

Tato informační stránka o Marie Vlčková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Marie Vlčková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes