15
new stories - click to show

Jaroslav Plucha

Related to

Řemeslo: Obrazy ryté do dřeva jako předloha pro poezii modrého tisku

17.August » TruhlarskyPortal.cz
Milan Bartoš a Jaroslav Plucha jsou posledními řemeslníky, kteří u nás dokážou opravit historická "razítka" na modrotisk nebo vyrobit formy nové. Tato barvicí technika je zapsána na seznam nehmotného dědictví UNESCO.

Království forem a formířů

9.July » ČRo
Výroba forem na potiskování textilu, především modrotisku, před pár staletími výrazně ovlivnila dějiny světového odívání.

Zrušení vánočních trhů dopadá tvrdě nejen na zákazníky, ale především na organizátory a řemeslníky

11.December » ČRo Hradec Králové
Koronavirová omezení se výrazně podepsala i na předvánočním čase. Na tradiční a oblíbené předvánoční trhy můžeme většinou jen vzpomínat. Najdou se i výjimky - třeba o víkendu budou trhy v broumovském klášteře, jinde je ale organizátoři zrušili. A to…

Poslední naši formíři pro modrotisk Milan Bartoš a Jaroslav Plucha. Mistři práce s kovem a dřevem

22.November » ČRo Hradec Králové
Milan Bartoš a Jaroslav Plucha ze Dvora Králové nad Labem jsou našimi posledními formíři pro výrobu modrotisku. Jsou tedy jedinečnou součástí řemesla, které bylo v roce 2018 zapsáno do seznamu nehmotného světového dědictví UNESCO.

Poslední formíři v Evropě

15.October » ČRo Region
Starodávní formíři Milan Bartoš a Jaroslav Plucha ze Dvora Králové nad Labem jsou posledními formíři pro modrotisk nejen v České republice, ale i v Evropě.

Dny evropského dědictví otevřou památky a ocení lidové tradice

3.September » Tyden.cz
Tématem letošních Dnů evropského dědictví jsou Památky a vzdělávání. Budou se konat od 12. do 20. září. Přihlášeno je více než 750 památek a přes 200 akcí po celé zemi, národní zahájení se uskuteční v Olomouci, řekla ve čtvrtek novinářům ředitelka p…

Dny evropského dědictví otevřou památky a ocení lidové tradice

3.September » Seznam Zprávy
Tématem letošních Dnů evropského dědictví jsou Památky a vzdělávání. Budou se konat od 12. do 20. září. Přihlášeno je více než 750 památek a přes 200 akcí po celé zemi, národní zahájení se uskuteční v Olomouci.

Nahlédneme společně pod šikovné ruce dvěma řezbářům. Díky nim stále žije tradice našeho modrotisku

V Expozici textilního tisku ve Dvoře Králové nad Labem si lidé mohou vyzkoušet práci s tiskařskými formami. Prohlédnou si tam zároveň celoživotní dílo dvou místních řezbářů Milana Bartoše a Jaroslava Pluchy, kteří letos získali ocenění od ministerst…

Dvůr Králové má nositele tradic

/FOTO/ Město Dvůr Králové nad Labem se pyšní dvěma Nositeli tradic. Dvoráci Milan Bartoš a Jaroslav Plucha získali ocenění za celoživotní práci ve výrobě forem na modrotisk.

Královédvoráci Milan Bartoš a Jaroslav Plucha byli oceněni titulem Nositel tradic lidového řemesla

Město Dvůr Králové nad Labem se pyšní dvěma Nositeli tradic. Dvoráci Milan Bartoš a Jaroslav Plucha získali ocenění za celoživotní práci ve výrobě forem na modrotisk. Formy těchto pánů jsou důležitým prvkem při tvorbě modrotiskové látky. Jsou posled…

Krajkářku z Vamberka a dvorské řezbáře ocenil ministr za tradici řemesel

30.May » iRegiony Impuls
Nositeli tradice lidových řemesel se stali Milan Bartoš a Jaroslav Plucha ze Dvora Králové nad Labem, oba za výrobu tiskařských forem na modrotisk, a Jana Štefková z Merklovic u Vamberka za výtvory tradiční vamberecké mnohopárové a páskové krajky.

Hned tři ocenění „Nositel tradice lidových řemesel“ letos putují do Královéhradeckého kraje

Ministr kultury České republiky uděluje od roku 2001 ocenění Nositel tradice lidových řemesel vybraným lidovým tvůrcům, kteří se výrazně podílejí na výrobě předmětů tradičními technologickými postupy.

Tato informační stránka o Jaroslav Plucha zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jaroslav Plucha" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes