15
new stories - click to show

Markéta Bártová

Related to

Zemědělci bijí na poplach. Rychle rostoucí výrobní náklady mohou ohrozit bezpečnost státu

Zemědělci varují před rychle rostoucími cenami a vysokou inflací. Podle prezidenta Agrární komory by to mohlo ohrozit bezpečnost státu. Zemědělci navíc podle komory mají jen omezené možnosti jak vyšší náklady promítnout do cen svých produktů.

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. získala protikorupční certifikát

15.November » Prostějov
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. (MOVO) ze skupiny Veolia úspěšně prošla certifikačním auditem systému protikorupčního managementu AbMS ISO 37001:2016. Stala se tak jednou z mála firem v ČR, která tento certifikát získala prostřednictvím certi...

V krajině ubývá tetřívků, může za to změna klimatu i nedostatečná pestrost krajiny

5.November » EnergoZrouti.cz
Příčin, proč je čím dál vzácnější potkat tetřívka v přírodě je hned několik. Jednou z nich je plenění hnízd různými predátory jako jsou kuny či lišky, dále pak úbytek přirozeného prostředí. V České republice je tetřívek obecný zařazen do kategorie...

Nejen Týden duchů pomohl safari parku k překonání hranice přes půl milionu návštěvníků

1.November » EnergoZrouti.cz
Safari park Dvůr Králové má velký důvod k oslavám, protože doteď ho v letošním roce navštívilo přes půl milionu návštěvníků. Krásné expozice, lví safari a spousta dalších zajímavých zážitků mělo vliv na návštěvnost. Především pak Týden duchů slavi...

Loučení se sezonou military v Přeštěnici. Dařilo se i Jihočechům

PŘEŠTĚNICE – O uplynulém víkendu se v Přeštěnici u Milevska konaly poslední závody v jezdecké všestrannosti v této sezoně. Někteří závodníci už koně zazimovali a dopřávají jim zasloužený odpočinek, ale i tak se jich našlo opravdu hodně, kteří si p...

Čeští zemědělci hospodaří stále ekologičtěji, pomáhá to půdě i včelám

12.October » EnergoZrouti.cz
Čeští zemědělci stále více myslí na přírodu a krajinu, stále větší část půdy totiž osazují takzvanými meziplodinami. Ty pomáhají půdě s regenerací a jsou vítanou pastvou pro opylovače.

Poptávka po náhradě nafty v kamionech roste. Dopravci začnou využívat domácí bioodpad nebo hnůj

22.September » EnergoZrouti.cz
Stále větší zájem o náhradu nafty v kamionech mají nákladní přepravci a to i kvůli tlaku na snižování emisí skleníkových plynů. Už brzy tak v Česku vyroste další čerpací stanice LNG, který by v budoucnu mohl nabídnout i dramatické snížení emisí dí...

Benzínu a naftě už odzvonilo i v Česku, vláda řeší modernější náhrady

26.August » EnergoZrouti.cz
Benzín a nafta v tuzemsku se už pomalu loučí i v České republice. Vláda nyní řeší širší využití lithia, které by v podobě baterií mělo konvenční paliva nahradit. Otázkou ale zůstává ekologická stránka věci při těžbě lithia na Cínovci.

Ceny plynu stoupají stále rychleji, může za to ekologie i zpomalení dodávek z Ruska

25.August » EnergoZrouti.cz
Ceny plynu pro domácnosti a firmy stoupají stále rychleji. Růst by se navíc v nejbližší době neměl zastavit a tak si za vytápění, ohřev vody a vaření brzy připlatíme ještě víc. Může za to ekologie, ale i zpomalení dodávek plynu z Ruska.

Extrémů počasí přibude, globální oteplování přichází mnohem rychleji, varuje OSN

9.August » EnergoZrouti.cz
Pokud nepřijde okamžitá akce, globální teploty neudržíme. Přijdou tak mnohem častější extrémy počasí varuje organizace OSN pro změnu klimatu. Velká Británie už vyzvala k akci.

České domácnosti budou ekologičtější, vyjde to na více jak 39 miliard korun

26.July » EnergoZrouti.cz
Už v říjnu odstartuje v tuzemsku další vlna programu Nová zelená úsporám. Domácnosti si tak na snížení energetické náročnosti či lepší využití dešťové vody a další opatření rozdělí více jak 39 miliard korun.

Jakoby nestačily problémy na Sněžce. Krkonošský národní park řeší další nešvar, viníky ale může přijít draho

28.June » EnergoZrouti.cz
Jako by každodenní problémy na nejvyšší České hoře Sněžce nestačily. Správa Krkonošského národního parku nyní upozorňuje na další nešvar turistů, které může podobná zábava vyjít velmi draho.
Zdeněk Mahdal - Český herec a dabér

Tato informační stránka o Markéta Bártová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Markéta Bártová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes