15
new stories - click to show

Jan Unucka

Related to

Moravskoslezský kraj trápí sucho. Málo vody je v řekách i ve studnách

28.July » ČRo Ostrava
Podle hydrologů v řekách teče jen 30 procent vody, než je dlouhodobý průměr, a v některých je vody i daleko méně. Pod normálem jsou i zásoby vod podzemních.

Sucho ustoupilo, vody je v krajině Moravskoslezského kraje dost

17.January » iRegiony Impuls
Sucho ustoupilo podle hydrologů v Moravskoslezském kraji. Běžný je průtok v řekách a vody je dost i v krajině. V příštích měsících ovlivní situaci zásoby sněhu ve vyšších polohách.

Konec suché pětiletky, vody všude přibylo dost. Rostou i sněhové zásoby

8.February » iDNES.cz
Nadprůměrně mokrý rok zvrátil dosavadní trend a doplnil ubývající zásoby vody. Díky tomu příliš nevadí ani menší nadílka sněhu. Přitom před necelým rokem severovýchod země trápil nejsušší začátek jara za poslední čtvrtstoletí.

Největší příval vody za sto let, sucho v kraji je pryč. Pro tentokrát

4.February » iRegiony Impuls
Stačil necelý rok, aby se situace s mnohaletým suchem v Olomouckém kraji změnila. Loni v dubnu byly zásoby podzemních vod v regionu na kritické úrovni, teď je ale vše jinak. Na srážky mimořádně bohatá další část loňského roku a pokračující trend let…

Výjimečně deštivý rok pomohl, podzimní povodně ale překvapily i odborníky

13.November » iDNES.cz
S posledním říjnovým dnem skončil „loňský“ hydrologický rok. O jeho pomyslném silvestru bylo co slavit, uplynulé období patřilo v Olomouckém kraji k srážkově nejbohatším za dekádu a zastavilo pětiletku sucha. To přineslo mnohá pozitiva, ale i někter…

Postupné vysušování kraje je dost reálné, podotýká ostravský hydrolog

14.September » Vodarenstvi.cz
Na jaře odborníci hlásili historické sucho, léto ale propršelo a hladiny vod jsou mnohdy nad dlouhodobým průměrem. Podle vedoucího oddělení hydrologie ostravské pobočky ČHMÚ Jana Unucky ale nemáme vyhráno. Dlouhodobé odhady mluví na rok 2050 a dál p…

Postupné vysušování kraje je dost reálné, podotýká ostravský hydrolog

13.September » iDNES.cz
Na jaře odborníci hlásili historické sucho, léto ale propršelo a hladiny vod jsou mnohdy nad dlouhodobým průměrem. Podle vedoucího oddělení hydrologie ostravské pobočky ČHMÚ Jana Unucky ale nemáme vyhráno. Dlouhodobé odhady mluví na rok 2050 a dál p…

Déšť nasytil v Moravskoslezském kraji řeky i půdu, pomohl také úrodě řepy

25.August » iDNES.cz
V řekách i dvakrát tolik vody, než je pro konec srpna běžné, podzemní voda nad normálem, nasycená půda. Po červnu, červenci a srpnu bohatých na srážky je v kraji zcela jiná hydrologická situace než minulé roky. Za posledních šest let jde o výjimečné…

Déšť nasytil v Moravskoslezském kraji řeky i půdu, pomohl také úrodě řepy

25.August » iRegiony Impuls
Díky létu bohatému na srážky je v Moravskoslezském kraji vodou nasycená půda, potoky, řeky i podzemní zdroje. Zemědělcům to po extrémně suchém jaru zachránilo úrodu.

Haná se mohutně "dolila" vodou. Hrozí ještě sucho?

Vody v podzemí přibylo. V Olomouckém kraji dosahují hladiny místy i nadnormální úrovně. Na Hané se doplnila půdní vláha a průtoky v řekách jsou nad úrovní dlouhodobého průměru.

Pardubický kraj našel deset míst, kde má smysl bojovat se suchem

7.July » iRegiony Impuls
Pardubický kraj se suchu, nedostatku vody a bleskovým povodním pokusil před dvěma lety čelit vytvořením nového institutu, který navrhne konkrétní změny v krajině. Navrácení řek do koryt a obnovení mokřadů, pokud se povede, však potrvá roky.

Červnové deště ukončily sucho, povodí Odry je extrémně nasycené vodou

1.July » iRegiony Impuls
Deštivý červen zachránil severní Moravu a Slezsko od největšího sucha uplynulých desetiletí. Nasytil půdu, rozvodnil toky, zcela naplnil přehrady, v normálu jsou i vody v mělkých vrtech. V létě se ale sucho zřejmě vrátí.

Tato informační stránka o Jan Unucka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Unucka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes