15
new stories - click to show

Eduard Bass

Related to

Eduard Bass: Úvahy zkušeného iluzionisty

V cyklu Čtení na neděli vás zveme do exotického prostředí cirkusů a varieté. A když se řekne cirkus, většině z nás se asi vybaví jméno spisovatele a novináře Eduarda Basse.

Eduard Bass: Úvahy zkušeného iluzionisty. Vzpomínka na herecké mistrovství Rudolfa Hrušínského

16.October » ČRo
Před 100 lety se narodil Rudolf Hrušínský. Výročí na Vltavě připomínáme archivním snímkem z roku 1978, na kterém herec čte Bassovu povídku z knihy Lidé z maringotek.

Eduard Bass: Klapzubova jedenáctka

27.September » ČRo
Humoristický román Klapzubova jedenáctka napsal Eduard Bass v roce 1922. Težko jej charakterizovat lépe než jako fotbalovou pohádku pro dospělé.

Žurnalista Eduard Bass. V bludišti slov

11.September » ČRo 3 Vltava
Z textů pro Lidové noviny a kabaretních popěvků vybrala Eva Willigová. Účinkuje Jiří Schwarz. Režie Vlado Rusko. Natočeno v roce 2006.

Žurnalista Eduard Bass. Dobrodružná literatura

10.September » ČRo 3 Vltava
Z textů pro Lidové noviny a kabaretních popěvků vybrala Eva Willigová. Účinkuje Jiří Schwarz. Režie Vlado Rusko. Natočeno v roce 2006.

Eduard Bass: Cirkus Humberto

6.September » ČRo 2 - Praha
Osudy čtyř generací cirkusáků v dramatizaci slavného románu. V režii Jiřího Horčičky hrají Petr Kostka, Ladislav Mrkvička, Miroslav Moravec, Jiří Sovák, Eduard Cupák...

Tato informační stránka o Eduard Bass zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Eduard Bass" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes