15
new stories - click to show

Jiří Bělohlávek Český dirigent

Related to

Busta Bedřicha Smetany v Pardubicích

18.February » Turistika.cz
Různé spolky i místní občané uvažovali o zřízení pomníku tomuto hudebnímu velikánovi již od konce 19. století, ale nikdy nedošlo k realizaci žádného z těchto nápadů, přičemž s posledním v řadě se přišlo v roce 1939, kdy měl být péčí Spolku pro…

Water Lost and Returned

14.February » ČRo 3 Vltava
Společný projekt houslisty Františka Novotného, klavíristy Igora Ardaševa a vydavatelství Radioservis. Hodnocení připravil Petr Veber.

Česká filharmonie vydává Smetanovu Mou vlast

29.January » Ministerstvo kultury
Vydavatelství Pentatone si na začátku března připomene dvousté výročí narození Bedřicha Smetany vydáním cyklu symfonických básní Má vlast, kterou Česká filharmonie nahrála pod taktovou šéfdirigenta a hudebního ředitele Semjona Byčkova.

Zjasněná noc. Pražští komorní sólisté zahrají v Kostele sv. Šimona a Judy

29.January » Classic Praha
Pražští komorní sólisté, rezidenční soubor Kostela sv. Šimona a Judy Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK se pod vedením uměleckého ředitele Radka Baboráka, představí na svém prvním letošním koncertě s názvem Zjasněná noc, v rámci něhož poprvé v …

Týden s hudbou. Koncerty, opery, TV, streamy

29.January » Opera PLUS
V Týdnu s hudbou vám nabízíme přehled nejzajímavějších hudebních akcí z vašeho okolí doplněný o zajímavé TV a kino přenosy a záznamy jak z České republiky, tak ze zahraničí.

Česká filharmonie vydává Smetanovu Mou vlast

26.January » časopis Harmonie
Vydavatelství Pentatone si na začátku března připomene dvousté výročí narození Bedřicha Smetany vydáním cyklu symfonických básní Má vlast, kterou Česká filharmonie nahrála pod taktovou šéfdirigenta a hudebního ředitele Semjona Byčkova. Nová nahrávka…

Česká filharmonie vydává Mou vlast

26.January » Divadelní noviny
Vydavatelství Pentatone si na začátku března připomene dvousté výročí narození Bedřicha Smetany vydáním cyklu symfonických básní Má vlast, kterou Česká filharmonie nahrála pod taktovou šéfdirigenta Semjona Byčkova.

Con grazia

25.January » ČRo 3 Vltava
Společný projekt houslisty Františka Novotného, klavíristy Igora Ardaševa a vydavatelství Radioservis. Hodnocení připravil Petr Veber.

Orchestr PKF — Prague Philharmonia obsadil pozici koncertního...

24.January » časopis Harmonie
Orchestr PKF — Prague Philharmonia obsazuje pozici nového koncertního mistra k současné koncertní mistryni Romaně Špačkové. Z konkurzu vyšly vítězně dvě kandidátky – Barbora Kolářová a Pavla Tesařová. Od března letošního roku se budou obě dámy na po…

Na Classic Praka zazní árie z Mozartových oper. Zazpívá je Ildebrando d´Arcangelo

13.January » Classic Praha
Kromě hudby vídeňského klasika zazní v Koncertech bez smokingu i hudba Roberta Schumanna, Johannese Brahmse, Ludwiga van Beethovena i českých velikánů.

Do nového roku tradičně - s Dvořákovými Slovanskými tanci

30.December » Classic Praha
První den roku 2024 oslavíme Dvořákovou hudbou v nahrávce České filharmonie s Jiřím Bělohlávkem. V prvním týdnu nového roku zazní i hudba Richarda Strausse, Petra Iljiče Čajkovského, Josefa Rejchy i árie z italských oper.
Zdeněk Košler - Český dirigent

Tato informační stránka o Jiří Bělohlávek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Bělohlávek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes