15
new stories - click to show

Blanka Bohdanová Česká herečka a výtvarnice

Related to

O nejkrásnějším brokátu a malé víle Jin. Čínská pohádka s Ivanem Trojanem

19.March » Radio Junior
Hlavní roli v pohádce z daleké tajuplné Číny má tentokrát krásně vyšívaná látka nazývaná brokát. Zasáhne totiž do osudů několika lidí. Tak si to poslechněte.

Žena Vlčí mák. Herecký koncert Blanky Bohdanové v příběhu o jedné pozdní lásce

14.March » ČRo 2 - Praha
Hrdinkou je Pařížanka Martha, která teprve v pokročilém věku najde konečně svoji velkou lásku a jako nikdy předtím se oddá její vášni. Poslouchejte týden po odvysílání.

Achim von Arnim: Paní ze Savernů

18.January » ČRo 3 Vltava
Chtěla spatřit francouzského krále, ale místo toho se ocitá v pařížském blázinci. Poslechněte si povídku německého romantika v podání Blanky Bohdanové.

Carlo Gozzi: Turandot. Blanka Bohdanová jako princezna v klasické pohádkové tragikomedii

12.December » ČRo
Příběh o kruté princezně Turandot, která dávala popravovat své nápadníky, pokud neuhodli její těžké hádanky. V hlavních rolích Blanka Bohdanová a Jiří Adamíra.

Lev Nikolajevič Tolstoj: Anna Kareninová. Tragický příběh lásky

21.November » ČRo
Blanka Bohdanová, Martin Růžek a Vladimír Ráž v tragickém příběhu lásky. Archivní inscenaci uvádíme ke 110. výročí úmrtí velkého ruského spisovatele a filozofa.

Zdeněk Godla ze seriálu Most! dostal životní roli. Zahraje si v novém českém filmu

19.November » e-mostecko.cz
ČR - Herec, kterého proslavila nejenom role v dnes již kultovním seriálu Most, několika filmech a seriálu Ordinace v růžové zahradě, dostal další roli. Tentokrát možná životní?! Nyní podepsal smlouvu na hlavní roli v pokračování filmů Tomáše Magnu...

Jezerní paní. Vyprávění o lidské zlobě a závisti

11.November » Radio Junior
Kníže Alexander se zamiloval. Okouzlila ho do dívka z jezera. Je bledá jako leknínový květ a pláče perly. Do jejich příběhu ale zasáhne zlá kněžna.

O tom ševci Jakubovi. Pusťte si krásnou pohádku s Vlastimilem Brodským

28.October » Radio Junior
Jakub z naší pohádky je opravdový mistr. S pomocí hastrmana dokáže věc nevídanou. Ušít botky z měsíčního jasu pro rozmazlenou zámeckou slečnu.

VČD v běhu času - „líheň“ hereckých talentů

Podívejme se do hereckého souboru Východočeského divadla v 50. a 60. letech minulého století, kdy zde začínaly budoucí divadelní a filmové hvězdy.

Velká dáma českého film u si věk nehodlá připustit

2.October » NašeHvězdy.cz
BLANKA BOHDANOVÁ (90) není pouze jedna z předních českých hereček, členka činohry Národního divadla, ale také velmi úspěšná malířka. Je jí malování bližší než herectví? Oblíbená herečka Blanka Bohdanová (90) se pro jeviště zkrátka narodila. Poprvé...

Tato informační stránka o Blanka Bohdanová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Blanka Bohdanová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes