15
new stories - click to show

Václav Chroust

Related to

Jedinečný nález v Klatovech: Pod podlahou katakomb ležela 300 let stará mrtvola jezuity

10.January » Blesk.cz
Jedinečný objev učinili archeologové v klatovských katakombách. Pod podlahou jedné z krypt našli rakev s tělem. Nejspíše se jedná o jezuitu, který tady byl pohřben zřejmě ve druhé polovině 17. nebo v 18. století.

Klatovské katakomby odkryly nová tajemství. Turistický okruh se rozšíří o nové krypty a sklepení

19.December » Český rozhlas
V Klatovských katakombách probíhá rozšiřování turistické trasy, a tak se návštěvníci mohou těšit na nové krypty, sklepení středověkých domů a audiovizuální projekty. Nová expozice pak bude hotová do příští letní sezony.

Několikanásobná zlodějka byla konečně dopadena

18.December » QAP.cz
Strážníci ze stanice Územně strážní služby chytili velmi zkušenou zlodějku. Žena opakovaně prováděla drobné krádeže, nakonec však byla dopadena. Za s páchaný majetkový přestupek ji byla vypsána pokuta.

Tragédie v Plzeňském Prazdroji. Muž zemřel po převozu do nemocnice

18.December » QAP.cz
K neštěstí došlo v pátek 18. prosince v ranních hodinách. Řidič kamionu utrpěl při nakládce zboží zranění, kterým v nemocnici podlehl. Co se přesně na místě stalo?

Archeologové našli pod podlahou v klatovských katakombách lidskou kostru

11.December » iDNES.cz
Nečekaný objev se podařil archeologům v jedné z krypt klatovských katakomb. Při její úpravě před několika dny objevili ostatky zřejmě jezuity, který tam byl pohřben ve druhé polovině 17. století nebo v 18. století.

Radnice kvůli covidu přijdou o miliony, řada měst omezí investice

1.December » iDNES.cz
Největší města Plzeňského kraje hlásí letos kvůli koronavirové krizi díry v rozpočtu. Některé radnice už to začaly řešit omezením letošních investic, většina samospráv šetření nechává na příští rok. Důvodem je výpadek sdílených daní, na kterých js...

Radnice počítají, o kolik peněz v rozpočtech kvůli koronaviru přijdou

1.December » iRegiony Impuls
Největší města Plzeňského kraje hlásí letos kvůli koronavirové krizi díry v rozpočtu. Některé radnice už to začaly řešit omezením letošních investic, většina samospráv šetření nechává na příští rok. Důvodem je výpadek sdílených daní, na kterých js...

Klatovy: procházka mezi mumiemi

31.October » Rádio Praha
Město Klatovy založil ve 13. století král Přemysl Otakar II. Nacházelo se na důležité obchodní stezce z Prahy do Bavorska, ale postupně stalo také důležitým střediskem vzdělanosti. Jezuité přišli do Klatov v 17. století na pozvání místní šlechty. ...

Vlakem za klatovskými mumiemi, karafiáty a pohledem na Šumavu z Černé věže

Pod kontrolou moderních přístrojů, zato v podmínkách tvořených prastarým a jednoduchým systémem větrání kostelních krypt odpočívají v klatovských katakombách těla někdejších členů jezuitského řádu a jeho podporovatelů. Na výpravu za nimi se můžete...
Jan Royt - Český historik umění

Tato informační stránka o Václav Chroust zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Václav Chroust" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes