15
new stories - click to show

Jan Dalecký

Related to

Slyšte, lidé! – Zastavení s Gustavem Bromem

10.June » Rádio Proglas
V roce 2021 jsme si připomněli 100 let od narození kapelníka Gustava Broma. Při té příležitosti vyšel box 4 CD s většinou dosud nevydanými archivními nahrávkami Orchestru Gustava Broma z archivu Českého rozhlasu Brno. Pomocí skladeb z této kolekce s…

Letošní Cenu Gustava Broma získal zpěvák a hudební manažer Tibor Lenský

28.April » ČRo Brno
Seznam nositelů Ceny Gustava Broma se rozrostl o další jméno. Jejím nositelem se stal Tibor Lenský. Do Orchestru Gustava Broma nastoupil v roce 1973 a působí v něm dodnes.

Gustav Brom se nebál ani experimentů. Čtyřalbum 100 let zachycuje jeho tvorbu

8.April » Lidovky.cz
Komplet čtyř CD, vydaný ke 100. výročí narození Gustava Broma, zachycuje genialitu kapelníka s potřebnou a chvályhodnou pestrostí.

Vltavské Festivalové rádio JazzFestu Brno

7.April » ČRo
Během letošního JazzFestu Brno zpřístupní Český rozhlas Vltava nahrávky koncertů dřívějších ročníků a opět nabídne Festivalové rádio zde i na stránkách festivalu.

Jaromír Hnilička. Profil nejužitečnějšího a nejvěrnějšího člena Orchestru Gustava Broma

22.February » ČRo
Jeho nástroji byly trubka, melofon, originální čtyřkorpusový hybrid zvaný po svém tvůrci hnilofon, harfa, dále komponoval, aranžoval, zpíval, vedl znamenitou vokální skupinu, vyučoval a psal poezii ve svém jazyce. Řada jeho skladeb vybočuje formátem…

Ve vinárně chrudimského Muzea koncertovalo brněnské jazzové trio Ornis

29.September » novinychrudim
Brněnské trio Ornis vystoupilo ve čtvrtek 23. září ve vinárně chrudimského Muzea. Zazněly převážně jazzové standardy, program uváděl moderátor Českého rozhlasu Jan Dalecký. Video: Kodlc Chrudim Zdroj: YouTube.com

Benefiční koncert ve Vítochově

Přijměte pozvání na benefiční koncert barokní hudby v podání pana Jana Daleckého (barokní housle), Marka Kubáta ...

Ve vinárně v Muzeu zahraje tento čtvrtek jazzové trio Ornis

21.September » novinychrudim
Brněnské trio Ornis vystoupí ve čtvrtek 23. září od 19 hodin ve složení Jan Dalecký – housle, Max Wittmann – kytara a Petr Keller – kontrabas. Uslyšíte převážně jazzové standardy, program uvede Jan Dalecký, kterého můžete znát z vysílání Českého roz…

Sto minut ke stovce Gustava Broma

25.May » ČRo 3 Vltava
K jubileu legendárního jazzového kapelníka připravil a osudy i hudbou Orchestru Gustava Broma provází Jan Dalecký. Natočeno v brněnském studiu Českého rozhlasu.

Host Dne na Moravě: Jan Dalecký

24.May » ČRo Brno
Sto let od narození Gustava Broma. Umíme docenit význam tohoto brněnského hudebníka? Hostem Českého rozhlasu Brno bude muzikant a hudební historik Jan Dalecký.

Cenu Gustava Broma dostal muž, který držel tempo jeho orchestru

22.May » ČRo Brno
V den 100. výročí narození Gustava Broma udělil Český rozhlas Brno 24. cenu nesoucí Bromovo jméno. Stalo se tak přímo ve vysílání a jejím nositelem je bubeník Václav Skála.

Tato informační stránka o Jan Dalecký zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Dalecký" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes