15
new stories - click to show

Bára Dočkalová

Related to

My spisovatelé jsme zodpovědní za příběhy, které předáváme, říká Bára Dočkalová

26.April » ČRo
V Záložce jsme se opět věnovali dětské literatuře. Do studia přišla Bára Dočkalová, autorka dvou oceněných románů pro malé čtenáře. Novější Bitva o diamant je sportovně-dobrodružný román o dětech, které žijí ve dvou osadách v amerických horách, mají…

Westernová Bitva o diamant míří přes baseballové bitky k pohádkovému happyendu

16.April » Deník N
Americké „cizokrajné“ prostředí, sportovní tematika, pozoruhodné dozrávání hlavní postavy a originální ilustrace. To jsou přednosti nového dobrodružného románu Bitva o diamant spisovatelky Báry Dočkalové, který je nyní nominovaný na cenu Magnesia Li…

Kam se poděly hrdinky? Představujeme nominované tituly na Literu za knihu pro děti a mládež

7.April » ČRo 3 Vltava
Proč je důležité neopomíjet dívčí vzory a v čem leží síla nominovaných titulů glosuje Kateřina Čopjaková, publicistka a zakladatelka facebookové skupiny Nezletilí kritici.

Ilustrátorem roku se už podruhé stal Jindřich Janíček

22.March » Seznam Médium
V úterý 21. března byly rozdány Ceny Czech Grand Design. Ilustrátorskou kategorii nakonec opanoval Jindřich Janíček (* 1990), držitel titulu Ilustrátor roku 2018.

Víme první! Designéři si odnesli ceny za loňský rok, bodovalo duo Lexová & Smetana, Dick Wolf i Rochová

21.March » czechdesign.cz
Sedmnáctý ročník Cen Czech Grand Design zná své vítěze. Nejprestižnější ocenění pro české autory a designéry převzali laureáti v rámci kreativně pojatého slavnostního večera v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Absolutními vítězi – Gr…

Jednou nahoře, jednou dole

17.February » iLiteratura.cz
Příběh party amerických dětí zapálených do baseballu není excentrickým vyprávěním v exotických kulisách. Nabízí autentické postavy i situace, opravdové emoce, patřičnou dávku napětí a ubezpečení, že všechno špatné je i k něčemu dobré.

Dočkalová, Bára: Tajemství Oblázkové hory

22.August » iLiteratura.cz
Životy dvou dětských hrdinů změní zdánlivě obyčejný kamínek. Dobrodružství v sobě skrývá nejen putování protagonistů napříč tajemným světem a překonávání různých nástrah, ale i hlubší filozofickou linku.

Seznamte se s nominacemi cen Magnesia Litera: Tajemství oblázkové hory

22.March » ČT24
Tajemství oblázkové hory je název temné fantasy pro starší školní děti. Její autorka Bára Dočkalová ji začala psát ve svých jedenácti letech a dokončila ji, když bylo jedenáct její dceři. Nyní je za svůj debut nominována na cenu Magnesia Litera.

Nominaci na Magnesii Literu má Denemarková, Stančík i Szantó

5.March » iDNES.cz
Do boje o letošní výroční knižní ceny Magnesia Litera vstupují Radka Denemarková, Petr Stančík nebo Tereza Semotamová. Šanci uspět mají i reportér Jakub Szantó nebo ekonom Tomáš Sedláček. V kategorii blog roku si nominaci vysloužil novinář Jan Malin…

Tato informační stránka o Bára Dočkalová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Bára Dočkalová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes