15
new stories - click to show

Lída Engelová

Related to

Pro Tebe, má lásko. Jacques Prévert ve Viole opět nadzvedne od smutku

1.April » iDNES.cz
Už potřetí se do komorní Violy vrací tvorba Jacquese Préverta. Nejen recitovat zde bude i Viktor Dvořák. V představení Pro Tebe, má lásko se objeví společně s Jaromírem Medunou a Mášou Málkovou.

Astrid Saalbachová: Pieta. Někdy člověk musí spadnout na dno, aby se zase odrazil

2.March » ČRo
Příběh ženy, která se v rámci své střemhlavé životní jízdy jednoho rána probouzí v hotelovém pokoji vedle mladého neznámého muže a prožívá zvláštní, nečekané setkání...

Tvá ruka v mé dlani. Soukromý příběh lásky dramatika Čechova a herečky Olgy Knipperové

22.November » ČRo
Příběh z korespondence dramatika a herečky rekonstruovala americká autorka Carol Rocamora. V podání Ivana Trojana a Dany Černé. Poslouchejte do neděle 29. listopadu 2020.

Loupežníci. Somr, Dvořák a Novotný ve vášnivém dramatickém debutu Friedricha von Schillera

7.November » ČRo
Slavná tragédie o vzpouře mládí proti starému pořádku, její ceně a důsledcích, nepřestává vzrušovat ani po více než 200 letech od svého vzniku.

Hodnocení uživatelů: Silnice - La Strada (Divadlo Kalich) - 50 % [Varan]

2.October » i-divadlo.cz
Původní film neznám a vůbec jsem tedy nevěděl, co mě čeká. Jde o klaunovskou road movie, kdy se spolu musí sžít dvě zcela odlišné osoby - krutý cirkusák Zampano a jeho prostoduchá pomocnice Gelsomina. Příjemně mě překvapil Radek Holub, u kterého j...

Zampanó a Gelsomina. Hrzánovou s Holubem čekají v Silnici cirkusácká čísla

1.October » iDNES.cz
Šestašedesát let starý Felliniho film Silnice (La Strada) patří do kánonu filmové tvorby. Oscarový snímek o putování cirkusáckého siláka Zampana a pomocnice Gelsominy se nyní dočkal původní české divadelní adaptace. V pražském Divadle Kalich se v ...

Hodnocení uživatelů: Koupila jsem husu, tak nevím... (Divadlo Viola) - 80 % [Gimli35]

6.September » i-divadlo.cz
75 % Po všech stránkách milý a vtipný večer věnovaný krásám a záludnostem češtiny, s příjemným hudebním doprovodem a dobře zvládnutým závěrem.

Live Stream - Divadlo Viola

4.May » Informuji.cz
Naše streamovací středy pokračují i v květnu. A hned ta první květnová... | LIVE stream - (2020-05-06 20:00:00 - 2020-05-06 00:00:00)

Z tiskových zpráv: Večerní streamy setkání hereckých osobností ve Viole A přece se hraje... pokračují dalším setkáním

30.April » i-divadlo.cz
Ve středu 6.května večer od 20h bude Robert Tamchyna zpovídat tři dámy, které k Viole neodmyslitelně patří... Lída Engelová poznala jeviště nejmenšího velkého divadla v Praze nejprve jako interpret poezie, ale později především jako režisérka, kte...

27. MF Divadlo Plzeň: Up Down (No. 12)

22.September » Divadelní noviny
Letos jsem měla možnost navštívit plzeňský festival jen na jeden den, ale i ten den měl krásnou tečku. Jmenovala se Před západem Slunce.

Tato informační stránka o Lída Engelová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Lída Engelová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes