15
new stories - click to show

Ivan Fíla

Related to

David, Ivan: Filmové právo

5.June » iLiteratura.cz
Užitečný průvodce právními předpisy v české i zahraniční kinematografii je přínosný také ve vysvětlování a komentování soudních sporů, které se točily kolem výroby českých filmů.

Jak to bylo se zabitím mlynáře Habermanna? Případ stále budí rozruch

Případ vraždy mlynáře Habermanna se stal na sklonku druhé světové války v Bludově na Šumpersku. Němce, který za války pomáhal i místním Čechům, 8. května 1945 zastřelili, když jej odváděli před revoluční národní výbor. Událost, na základě které Ju...

Ivan Fíla: Habermannův mlýn

20.April » ČRo
V Bludově na Šumpersku stojí Habermannova vila, naproti přes silnici průmyslový objekt, bývalý Habermannův mlýn, kde se odehrává děj stejnojmenného filmu z roku 2010.

Interview v Hattricku: Slavný režisér Ivan Fíla hrával s Petrem Radou za Duklu a pokoušel se i o bundesligu

19.April » eFotbal.cz
Rozhovory > Na nejvyšší juniorské úrovni nastupoval za Duklu Praha a Bohemians. V Německu to zkoušel mimo jiné krátce v Eintrachtu Frankfurt. Později vystudoval režii a scenáristiku a jeho talent ho dovedl až do Hollywoodu. Kromě filmařských úspěc...

Petr Novák (†51): ZUŘÍ TVRDÝ BOJ O DĚDICTVÍ!

18.April » Aha!
Už nevědí, jak dál. Režisér Ivan Fíla (64) připravil scénář k filmu o Petru Novákovi (†51) pod názvem Den štěstí. Tvůrcům se ale právě potřebná dávka štěstí vyhýbá. V připravovaném snímku měly zaznít zpěvákovy největší hity, jako Klaunova zpověď a...

Ivan Fíla: Habermannův mlýn

V Bludově na Šumpersku stojí Habermannova vila, naproti přes silnici průmyslový objekt, bývalý Habermannův mlýn, kde se odehrává děj stejnojmenného filmu z roku 2010.

Všechnopárty 26.3. 2021

26.March » Chytrá Žena
Dnešními hosty budou herečka Petra Špalková, motoristický expert Luděk Hubáček a režisér a scenárista Ivan Fíla. Každý host je pro Karla Šípa inspirací. Ptá se na cokoli a s lehkostí a profesionálním

Ivan Fíla: Pan S.

18.March » ČRo
„Našli jsme vám dva nádory na plicích a metastázy v játrech,“ řekl před dvěma roky doktor v nemocnici panu S., novináři a spisovateli, který za komunistů nesměl publikovat.

Reflex se ocitl uprostřed nedohody o práva na natočení filmu Muž, který stál v cestě o Františku Kriegelovi

13.March » Reflex.cz
Minulý týden Reflex obdržel vyjádření scénáristy a režiséra Ivana Fíly k rozhovoru s hudebním producentem, skladatelem a filmovým právníkem Petrem Ostrouchovem, který vyšel 18. února (RX 7/2021) pod názvem Vládnou nám amatéři. Ostrouchov se v něm ...

Ivan Fíla: Věra Čáslavská a slzy nad temným údolím

Sedím u Vřesové studánky v Jeseníkách, dávném poutním místě spojeném s pověstí o zázračné léčivé vodě, a najednou se mi před očima odvíjí příběh Věry Čáslavské.

Ivan Fíla: Hanau

25.February » Český rozhlas Plus
Nedávno, během lockdownu, fotografuji osiřelý Frankfurt a pod mostem Friedensbrücke narazím na graffiti, které vzniklo loni v létě na památku devíti mladých lidí.

Ivan Fíla: Lavička paní Haničky

18.February » Český rozhlas Plus
„Sedíte zas na té lavičce?“ zeptala se Hana Maciuchová, když jsme si ještě vykali. „Ano, paní Haničko, odjinud vám už volat nebudu,“ smál jsem se nad Ripperovou promenádou.

Tato informační stránka o Ivan Fíla zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ivan Fíla" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes