15
new stories - click to show

Josef Smrkovský

Related to

PŘÍBĚH: Milan Bárta o zlomu v politických procesech

Rok 1953 znamenal v historii Státní bezpečnosti velký přelom. Ústav pro studium totalitních režimů vydá v létě letošního roku první díl věnovaný historii této nechvalně proslulé instituce. Přinášíme první ukázky z této publikace.

Symbol obrodného procesu (Ledna, Pražského jara)

7.November » !Argument
Historik Jiří Malínský připomíná ve svém článku osobnost Alexandra Dubčeka. Od Dubčekovy smrti uplyne v listopadu třicet let. 7. listopadu 1992, několik dní po skonu velkého německého

Když do Kolína přijely tanky…

23.August » blog.idnes.cz
Zatímco severomořským pobřežím se linuly tóny Kmochových skladeb v podání dechové hudby Veřejného požárního útvaru v Kolíně, do překročení československých hranic prvními jednotkami okupačních vojsk zbývalo jen pár hodin.

Tomáše Töpfera byste v jeho životní roli nepoznali. Film Muž, který stál v cestě, je dotočen

22.August » aplausin.cz
Režisér Petr Nikolaev dotočil před několika týdny snímek Muž, který stál v cestě, jež zachycuje dramatické události 21. srpna 1968 v Československu. V hlavní roli lékaře a politika Františka Kriegela, hrdiny Pražského jara, který se jako jediný vzep…

Co kdyby v srpnu 68 nepřijely tanky? Dubček by přišel o moc, Slováci se mohli odtrhnout

21.August » CNN Prima NEWS
Nebýt invaze ze srpna 1968, Dubčekovým komunistům by se situace brzy vymkla z rukou. Záhy by skončila vláda jediné strany, místo normalizačního bezčasí bychom volně cestovali po světě, svobodně bychom podnikali i mluvili, sametová revoluce by nebyla…

Kriegel je moje životní role, říká Töpfer. Český film se natáčel také v Buči

19.August » Aktuálně.cz
"Každý by měl znát, co znamenal rok 1968 v historii Československa. A poznat i příběh Františka Kriegela," říká představitel hlavní role Tomáš Töpfer.

Jediný nepodepsal. Příběh Františka Kriegela z roku 1968 natočil Nikolaev

19.August » Novinky.cz
Pod názvem Muž, který stál v cestě zpracoval režisér Petr Nikolaev do celovečerního filmu osud československého politika Františka Kriegela.

Západ nás v roce 1968 nezradil, jak tvrdí lháři

6.June » blog.idnes.cz
Tuto teorii tady šíří mimo jiné muž dvojí morálky Petr Hannig. Že prý nás v osmašedesátém hodili na Západě přes palubu. Pozoruhodné, že tentýž člověk by nyní rád obětoval Ukrajinu.

Emil Ludvík – jazzman, který bojoval za lidská práva

Lídr jazzového orchestru, skladatel a pianista – nebo špion, který prý v roce 1968 za pomoci Američanů prosazoval na místo československého prezidenta Josefa Smrkovského?

Metody StB: Příběh hrůzné organizace, která se nechala inspirovat u inkvizice

17.January » G.cz
„Co chcete, abych přiznal?“ vyšetřovatel se usmál. „Jedno co! My jsme tady proto, abys přiznal cokoliv!“ zařval Doubek a mrštil Josefem Smrkovským o zeď. Takové a mnohdy ještě horší byly metody komunistické rozvědky.

Nadčasový symbol Ledna 1968

26.November » !Argument
Historik Jiří Malínský připomíná v souvislosti se stým výročím jeho narození osobnost Alexandra Dubčeka. V těchto dnech se dovršuje sto let od narození jedné z nejproslulejších

Tato informační stránka o Josef Smrkovský zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Smrkovský" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes