15
new stories - click to show

Zuzana Filípková

Related to

Pracovna: V Ateliérech a dílnách Národního divadla se Simonou Rybákovou

15.April » ČRo
Simona Rybáková (1963) je kostýmní výtvarnice, kurátorka a pedagožka. Její kostýmy nosí herci ve filmech, seriálech i na divadle. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu a Vysokou uměleckoprůmyslovou školu v Praze.

Pracovna: Při přípravě výstavy s kreslířkou, sochařkou a multimediální umělkyní Filomenou Boreckou

26.March » ČRo
Filomena Borecká (1977) je česká kreslířka, sochařka a multimediální umělkyně žijící od roku 1998 převážně v Paříži. Původně studovala hořickou sochařskou školu, poté byla krátce na pražské AVU a později ji přijali na École nationale supérieure des …

Pracovna: V ateliéru rappera, výtvarníka a zakladatele labelu BiggBoss Vladimira 518

18.March » ČRo
Vladimír Brož (1978) známý jako Vladimir 518 nebo také X-Kmen patří k předním českým rapperům, výtvarníkům a autorům mnoha publikací. Založil label BiggBoss, který sice v roce 2021 oznámil ukončení činnosti, ale stále pod ním nějaké knihy vycházejí.…

Pracovna: V galerii DOX s historikem umění, kurátorem a pedagogem Otto M. Urbanem

5.March » ČRo 3 Vltava
Otto M. Urban je synem historika Otty Urbana a dějiny umění a estetiku vystudoval na FF UK v Praze. V letech 2012–16 vedl Katedru teorie a dějiny umění na AVU v Praze.

Pracovna: V ateliéru sklářského výtvarníka, sochaře a designéra Ronyho Plesla

26.February » ČRo 3 Vltava
Rony Plesl patří k našim nejlepším tvůrcům skleněné plastiky. Je autorem filmové ceny Český lev, mnoha pivních sklenic a kolekcí pro značky jako jsou Bomma, Rückl, Lasvit.

Pracovna: Ve studiu DJ, skladatele, producenta a multimediálního umělce Tomáše Dvořáka aka Floexe

19.February » ČRo 3 Vltava
Klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec si svůj pseudonym složil z anglických slov float (plout) a experiment. Věnuje se hned několika žánrům i oborům.

Pracovna: S duem SKUTR na zkoušce ve Státní opeře Praha

12.February » ČRo
Martin Kukučka (1979) a Lukáš Trpišovský (1979) spolu začali pracovat už při studiích na DAMU u profesorů Josefa Krofty a Miloslava Klímy. Ohlasy sbírali už na škole, a tak si už jako režijní duo SKUTR vysloužili po ukončení studia rezidenci v Divad…

„Patti Smith u nás doplivla do půlky sálu,“ vzpomíná šéf končící Archy

29.September » Seznam Zprávy
Tři dekády vedl Ondřej Hrab pražské Divadlo Archa. Stál u začátku tohoto multižánrového kulturního centra, které je dnes známé i v zahraničí. „Co jsem mohl prostřednictvím tohoto prostoru říct, bylo řečeno,“ myslí si Hrab.

Pečovatelská služba ELIM Stonava oslavila 20 let

9.August » TV Polar
Letos je tomu totiž již 20 let, co Slezská diakonie začala ve Stonavě poskytovat své služby. V sále Domu PZKO se proto uskutečnila malá narozeninová oslava, během které se vzpomínalo a děkovalo.

Jak se vám líbí. Letní shakespearovské slavnosti startují 27. června

25.May » Classic Praha
Letní shakespearovské slavnosti se vracejí do historických kulis Pražského hradu a po šesti letech se tak na oblíbeném Nejvyšším purkrabství znovu začne hrát divadlo. Sezonu zahájí 27. června premiéra komedie Jak se vám líbí.

Jubilejní Dny evropského filmu nabídnou čtyřicítku zajímavých titulů

20.April » Classic Praha
Dnes začíná v Praze, Brně a Ostravě 30. ročník festivalu Dny evropského filmu (DEF). Až do 25. dubna mohou diváci vybírat z žánrově pestrého programu představujícího nejaktuálnější filmovou produkci z téměř 30 zemí.
Patti Smith - Americká zpěvačka

Tato informační stránka o Zuzana Filípková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Zuzana Filípková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes