15
new stories - click to show

Radek Folprecht

Related to

OBRAZEM: Poctivé škodovky na reklamách, které pobaví i poučí

27.November » Auto iDNES.cz
V meziválečném Československu působilo relativně mnoho výrobců automobilů a konkurenční boj se vedl i prostřednictvím reklam v tisku. V první ze série fotogalerií se podíváme na reklamy značky Škoda.

Baťův letoun v ceně dvou lidových škodovek. V Boleslavi létá jeho replika

13.September » Technet.cz
V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha byla 10. září 2020 pokřtěna replika meziválečného sportovního a cvičného letounu Zlín XII. Ta se mimo jiné stala zatím nejpovedenější replikou mladoboleslavského svatostánku letectví. Replika spadá do kategorie ult...

Akustické peklo. Nejhlučnějším letadlem byl americký Thunderscreech

30.August » Technet.cz
Cesty leteckých konstruktérů jsou mnohdy nevyzpytatelné. Na Edwardsově letecké základně zkoušeli v polovině padesátých let experimentální stíhačku XF-84H s turbovrtulovým motorem a tzv. nadzvukovou vrtulí. Hluk se šířil až do vzdálenosti čtyřiceti...

Jugoslávský lehký bitevník Kraguj měl sloužit i k partyzánskému boji

23.August » Technet.cz
Mezi bojovými letouny studené války „vyčnívá“ svou nenápadností lehký jugoslávský bitevník Kraguj s pístovým motorem. Jugoslávci se s ním dokonce i chystali bránit svou nesourodou zem proti obrovi se srpem a kladivem.

Průkopníkem kempování s autem v Československu byla hadimrška se stanem

22.August » Auto iDNES.cz
Kopřivnická Tatrovka přišla s řadou nápadů, nad kterými laik žasl a odborník je s nadšením kvitoval, případně obráceně. Například v roce 1936 uvedla na trh autocampingovou výbavou obohacenou Tatru 57.

Exoti na nebi Velké války. Rozvoj letectví přinesl i netradiční konstrukce

21.August » Technet.cz
Za první světové války vznikla celá řada typů letadel, jejichž konstrukční řešení se vymykalo standardu. Článek představí zlomek z množiny netradičních letadel, zaměří se pouze na ta sériově vyráběná.

Exoti na nebi Velké války. Rozvoj letectví přinesl i netradiční konstrukce

11.August » Technet.cz
Za první světové války vznikla celá řada typů letadel, jejichž konstrukční řešení se vymykalo standardu. Článek představí zlomek z množiny netradičních letadel, zaměří se pouze na ta sériově vyráběná.

Želvy československé armády vyvolaly větší pozornost, než si zasloužily

27.July » Technet.cz
Mezi nejzajímavější meziválečná obrněná vozidla se bezesporu řadí československý obrněný automobil Škoda PA-II přezdívaný Želva. Jeho užitná hodnota byla sice diskutabilní, zvláště v poměru k pořizovací ceně, ale tím si toto unikum nenecháme kazit.

Nejlepší stroje předválečných ČSA byly z Itálie. Jeden tragicky havaroval

19.July » Technet.cz
Posledním typem zařazeným do flotily meziválečných ČSA byl italský letoun Savoia-Marchetti S.73, s nímž se pojí do té doby nejtragičtější letecká havárie provozovatele. Jinak se však jednalo o stroj spolehlivý, se kterým se naše aerolinky často ch...

Bili se jako lvi. Příběh slavné 310. československé stíhací perutě RAF

12.July » Technet.cz
Bitva o Británii již byla v plném proudu, když se do ní v druhé půlce srpna 1940 zapojila nejstarší a nejslavnější československá jednotka RAF, 310. stíhací peruť. Historie této jednotky se začala psát právě před 80 lety.

Nejslavnější bitvu Velké Británie vybojovali stíhači Královského letectva

10.July » Technet.cz
První velkou vojenskou porážku přinesla nacistickému Německu letecká bitva o Británii, která začala před 80 lety. Úspěšná obrana ostrovního státu ukázala světu, že Německo navzdory předchozí sérii vítězství není neporazitelné.

Obrněnou drezínu vyvinula Tatra pro Polsko, v naší armádě sloužila jediná

8.July » Technet.cz
Mezi zajímavé bojové prostředky vyráběné v prvorepublikovém Československu patří obrněná drezína Tatra T 18. O co však byla zajímavější, o to méně byla užitečná, dá-li se tedy takto nějaká zbraň klasifikovat.

Tato informační stránka o Radek Folprecht zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Radek Folprecht" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes