15
new stories - click to show

Vladan Gallistl

Related to

Zápisník Vladana Gallistla: Supové už čekají

16.September » Strategie.E15.cz
Růst objemu úvěrů, u nichž klienti požádali o nesplácení, rostl i na začátku září. Nyní firmy a domácnosti požádaly o „zmražení“ splátek u úvěrů v objemu téměř 400 miliard korun. To je o téměř padesát miliard více, než bylo koncem května.

Zápisník Vladana Gallistla: Horký podzim

18.August » Strategie.E15.cz
Investoři stále drží hotovost a čekají, zda cena firem nepůjde dolů. Teprve na podzim, až skončí řada vládních opatření v boji proti koronavirové krizi, se ukáže realita českého hospodářství. Například se zjistí, které firmy a lidé dokážou splácet...

Zápisník Vladana Gallistla: Oslava u Pinkasů

29.July » Strategie.E15.cz
V polovině července se v proslulé pražské pivnici U Pinkasů sešla vytříbená bankovní společnost. Bývalé vedení Československé obchodní banky vzpomínalo na převzetí Investiční a poštovní banky.

Komentář Vladana Gallistla: Čekání na další „šváby“

29.June » Strategie.E15.cz
Regulátoři roky přehlíží upozornění na problémové praktiky firmy, která patří k výkvětům finančního trhu. Investoři ignorují riziko a zběsile se honí za výnosem. Auditoři s klidem potvrzují výsledky společnosti až do doby, než ekonomická krize odh...

Zápisník Vladana Gallistla: Koronavirové alibi

12.June » Strategie.E15.cz
Koronavirus obsadí roli padoucha napříč ekonomikou. Banky odepíšou co nejvíc úvěrů, aby pak z jejich rozpouštění v příštích letech spokojeně žily. Manažeři firem veškeré potíže hodí na pandemii, přestože se řada společností topila již před příchod...

Komentář Vladana Gallistla: Smartwings nejsou žádnou nevinnou obětí koronaviru

Premiér Andrej Babiš rád vykřikuje, že stát se má řídit jako firma. Pokud by v minulosti řídil Agrofert stejně jako nyní stát během koronavirové pandemie, skončilo by už dávno jeho chemicko-potravinářsko-zemědělsko-lesnické impérium v propadlišti ...

Zápisník Vladana Gallistla: Korona ve slevě

Po lednových výprodejích přichází koronavirový výprodej, který odstartoval právě včera. Slevy jsou masivní a kdo nenabízí přinejmenším 30 procent, jako by vůbec nebyl. Obchody se tak po nuceném zavření snaží nalákat zákazníky, navíc se potřebují n...

Komentář Vladana Gallistla: Znárodňovat aerolinky? Proboha, proč

16.April » Strategie.E15.cz
Vláda premiéra Andreje Babiše se chystá v případě nutnosti znárodnit strategické firmy. Jako první zazněly aerolinky Smartwings. Problém je, že letecký přepravce skutečně nepatří mezi strategické firmy.

Zápisník Vladana Gallistla: Mistrovství v populismu

9.April » Strategie.E15.cz
Boj s koronavirem rozpoutal mezi tuzemskými politiky doslova mistrovství v populismu, v němž se předhánějí v tom, kdo víc zvýhodní živnostníky, nájemníky, dlužníky či jinou postiženou skupinu.

Komentář Vladana Gallistla: Déjà vu finanční krize 2008

30.March » Strategie.E15.cz
Na rozdíl od finanční krize v roce 2008, kterou spustily pochybné hypoteční úvěry, je spouštěčem té současné koronavirová pandemie. V tomto se obě události liší. Jinak ale mají spoustu společných rysů.

Komentář Vladana Gallistla: Trumpova sprcha populismu

13.March » Strategie.E15.cz
Americký prezident Donald Trump ve středu večer příliš burziány na celém světě nepotěšil. Spíše naopak: už tak vyděšené finančníky kvůli šíření koronaviru po celém světě vystrašil ještě víc.

Zápisník Vladana Gallistla: Reality zažijí zkoušku ohněm

13.March » Strategie.E15.cz
Realitní trh je pevný jako skála a ceny jen porostou, znělo v minulých letech unisono z řad developerů. Ti ovšem opomíjeli fakt, že děkovat by měli centrální bance, která během intervencí napumpovala do ekonomiky okolo dvou bilionů korun.

Tato informační stránka o Vladan Gallistl zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vladan Gallistl" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes