15
new stories - click to show

Václav Havelka

Related to

Please the Trees bez kytar, bod nula

6.November » Full Moon Zine
Nula v názvu EP signalizuje, že se nejedná o jednorázové vybočení, ale o proměnu kapely, která reaguje na schopnosti i hudební názory svých členů.

Please The Trees na EP "0" vyměnili kytary za syntezátory

5.November » musicserver.cz
Původně táborští Please The Trees prodělali na ploše svých pěti řadových desek znatelný hudební vývoj. Ve všech jeho stadiích ale hrály důležitou roli tu více, tu méně zkreslené ...

Mantry a špinavá kytara. Václav Havelka s Andreou Knotkovou představují hudební projekt Golden Spine

25.October » RadioWave
Václav Havelka, známý jako frontman kapely Please The Trees, a Andrea Knotková aka Iamme Candlewick vypustili pod jménem Golden Spine do světa pozoruhodné hudební album Universal Prayer. Starobylé indické mantry se na něm potkávají se zvukem elekt...

Hudbu ve školství je potřeba osvobodit: Není to jen předmět, je to jazyk

21.October » ČRo
Hudba je jiná forma mateřského jazyka. Proto se tak musí učit. Tak to vnímají hudební pedagog Ondřej Tichý i členové a členky projektu Mladí ladí dětem.

Zemřel filmový a divadelní herec Martin Havelka

3.October » Novinky.cz
Ve věku 62 let zemřel filmový a divadelní herec Martin Havelka. Informaci zveřejněnou režisérem Janem Hřebejkem potvrdila Kateřina Vižďová, mluvčí Městského divadla Brno, kde Havelka dlouhá léta působil.

Golden Spine potáhli indické mantry unikátním indie rockovým suknem

17.August » Frontman.cz
Na začátku byla u Andrey Knotkové potřeba poznat Indii z pozice prostého turisty. Prvotní fascinace se postupně přelila do profese jogínské terapeutky, aby se po letech zhmotnila i v hudební podobě. Konkrétně na debutové desce projektu Golden Spin...

Je potřeba myslet pozitivně a jednat, říkají autoři nové inscenace o Gretě Thunberg

9.July » ČRo
Pražské nezávislé Divadlo LETÍ tento týden premiérovalo na Letní scéně Štvanice autorskou inscenaci Mariána Amslera o Gretě Thunberg a postupující klimatické změně.

Dvojalbum k deseti letům časopisu Full Moon

4.July » Rádio Proglas
Deset let od svého vzniku letos slaví hudební časopis Full Moon. Součástí oslav je i vydání alba s písněmi 20 kapel, které jsou s časopisem nějak spojeny. Jedná se vesměs o dosud nevydané nahrávky. Rozhovor s šéfredaktorem Full Moonu Michalem Paří...

Černé kořeny populární hudby a klenot domácích kytarovek

25.June » ČRo 3 Vltava
Pražská formace Hissing Fauna, nový projekt Jasnovidec a zvuk afroamerické hudby v kořenech populární hudby. To jsou témata Music ArtCafé s Václavem Havelkou.

Knihu Praskliny dopsala před koronou. Pak se některé scény staly realitou

19.June » ČRo
Na Zemi se zničehonic snese velká bílá zářící koule. Proč se zjevila a jak na ni postavy románového debutu Kláry Vlasákové zareagují?

Tato informační stránka o Václav Havelka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Václav Havelka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes