15
new stories - click to show

František Hlubocký

Related to

Kvetou jabloně? Je čas na sázení jiřin a mečíků

27.April » ČRo Pardubice
Jiřiny a mečíky jsou nádherné trvalky, které se pyšní květem po dlouhou dobu. Částečně ale mizí ze zahrad, protože ne každý má trpělivost, jako měly naše babičky. Je totiž nutné každý rok na podzim hlízy jiřin a mečíků vyrýt, uschovat ve sklepě a ...

Aloe vera je nenáročný sukulent, ve kterém se ukrývá hojivý balzám

19.April » ČRo Pardubice
Není aloe jako aloe. Existují stovky druhů. Nejvíce léčivých účinků má aloe vera neboli aloe pravá. Má totiž silné listy, které v sobě ukrývají velké množství zdravé šťávy.

Exotické květiny na našich pultech. Jak se převážejí květy z tropů, aby vydržely krásné?

13.April » ČRo Region
Před Květinářstvím U Františka v Pardubicích zastavila dodávka s novou várkou květin. Řidič, který přijel z brněnského velkoskladu, nám dovolil nahlédnout dovnitř vozu.

Jaro na zahradě. Rady, zkušenosti a vychytávky zahradníka Františka Hlubockého pro toto roční období

Po zimě se zahrada probouzí a to je nejvyšší čas začít s pracemi. Jaro je období, kdy vysazujeme stromy a keře, sázíme zeleninu, bylinky i květiny, hnojíme, prořezáváme a odstraňujeme plevel. Sezona klepe na dveře, tak se dejte do práce.

Zahradník a florista František Hlubocký v Klubu Rádia Junior

21.March » Radio Junior
Jaro je tady! Probereme co se děje v jarním období u vás doma na zahradě i v přírodě kolem nás. Co všechno se může ukrývat pod zemí? A jak se postarat o plodiny?

Pro cibule tulipánů z Chrudimska si jezdili pěstitelé až z Holandska

8.March » ČRo Pardubice
Věděli jste, že se v okolí Tuněchod a Heřmanova Městce pěstovaly tisíce tulipánů? Podle zahradníka Františka Hlubockého je tam v době květu jezdili obdivovat lidé z celé republiky. Bylo to v sedmdesátých, osmdesátých letech. Pro kvalitní cibule vy...

Ostříhat hortenzie na ježka? To nikdy nezkoušejte. Nevykvetly by

25.February » ČRo Pardubice
V předjaří se většina zahrádkářů s chutí vydává na zahradu vyzbrojena zahradnickými nůžkami. Ne všem rostlinám ale prospívá střih na ježka. Například na velkokvěté hortenzie se musí velmi opatrně. Proč? To nám v Hobby magazínu vysvětlil pardubický...

Kalina, vilín, jasmín - poslové jara, kteří vykvetou i v mrazech

2.February » ČRo Pardubice
Pro pardubického zahradníka Františka Hlubockého je kniha Zahradníkův rok Karla Čapka zahradnickou biblí. Jednotlivé části umí nazpaměť. Třeba kapitolu o měsíci únoru:

Zahradník František Hlubocký v Klubu Rádia Junior

31.January » Radio Junior
Jaký je zahradníkův rok? Ve kterém měsíci má nejvíce práce, a který má nejraději? Moderuje Zdeněk Novák.

Léčivky a vitamíny za oknem. Zahradní rádce František Hlubocký o chybách v péči o pokojové rostliny

27.January » ČRo Hradec Králové
Mnoho pokojových rostlin pochází původně z tropických oblastí a potřebuje hodně světla nebo vody. Aby vaše pokojové rostliny dobře rostly a byly zdravé, je nutná pravidelná péče.

Vůz, ve kterém voní tisíce květin. Kudy cestují květy z tropů k nám domů?

22.January » ČRo Pardubice
Před Květinářstvím U Františka v Pardubicích zastavila dodávka s novou várkou řezaných květin. Řidič, který přijel z brněnského velkoskladu květin, nám dovolil nahlédnout dovnitř vozu.

Šlechtitelům se povedl zázrak. Orchideje díky tomu kvetou i v přesušených bytech

5.January » ČRo Pardubice
Orchideje nám dělají svými květy velkou radost i teď v lednu. Nejméně náročná orchidej je Phalaenopsis, česky můrovec. Její nenáročnost ale nebyla vždy samozřejmostí. Podle pardubického zahradníka Františka Hlubockého se povedl šlechtitelům doslov...
Malá Asie - Poloostrov mezi Středozemním, Egejským, Marmarským a Černým

Tato informační stránka o František Hlubocký zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "František Hlubocký" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes