František Hlubocký

Related to

Základem zdravé půdy je hnůj a kompost. Jakých chyb se vyvarovat při výsevu rajčat a paprik?

17.February » ČRo Hradec Králové
Kvalitní půda je základ úspěchu, ať už se rozhodneme pěstovat cokoli. Úrodná vrstva, která se tvořila miliony let, umožňuje rostlinám růst, kvést a plodit. Vyplatí se o ni dobře pečovat.

Černá kapusta jako superpotravina? Známe ještě lepší variantu!

20.January » ČRo Pardubice
Všechny druhy brukvovitých rostlin jsou velmi zdravé. Například černá kapusta je momentálně ve Spojených státech předmětem zbožštění. Ale jak říká pardubický zahradník František Hlubocký, o žádný zázrak se nejedná. Všechno už tu bylo. A nabízí ješ...

Zapomenout zalít kytky je menší chyba, než je zalít dvakrát. Prostě méně je i v tomto případě více

Je tu období, které nemají někteří lidé moc v lásce a které příliš nesvědčí ani pokojovým rostlinám. Přesto při správné péči přečkají celou zimu bez úhony i v méně příznivých podmínkách.

Stromek v květináči? To je trápení stromu i jeho pěstitele

13.December » ČRo Pardubice
Pardubický zahradník František Hlubocký pěstování vánočního stromku v květináči příliš nedoporučuje. Jen málokomu se podle něj podaří pro rostlinu vytvořit takové podmínky, aby ve zdraví několik let prospívala.

Fíkobraní v Čechách? Není to nemožné, vlastní fíky vypěstujete i v našich podmínkách

5.December » ČRo Hradec Králové
Myslíte si, že v Česku není možné vypěstovat vlastní fíky? Mýlíte se. Zahradník František Hlubocký uspořádal dokonce v Pardubicích malé fíkobraní.

Na Národní třídě nebyli. Na 17. listopad ale nezapomenou nikdy

16.November » ČRo Pardubice
Existují chvíle, které se do paměti vryjí na celý život. Dokážeme si je vybavit i po desetiletích, téměř minutu po minutě. Jak na Sametovou revoluci vzpomínají známé osobnosti?

Vůně kumkvatu potěší nejen o Vánocích, stejně jako červená omáčka

13.November » ČRo Pardubice
Kumkvat – takhle si pěstitelé tzv. počeštili nejmenší citrus na světě kumquat, který připomíná miniaturní mandarinku. Číňané si tímto keříkem zkrášlují novoroční čas.

Co je to podzimní cibuloviny? František Hlubocký poradí s jejich sázením i přezimováním truhlíků

24.October » ČRo Hradec Králové
V označení cibulovin bývá trochu zmatek. Za podzimní se zpravidla považují ty, které se v tomto období sází, a za jarní druhy vysazované v prvních měsících roku, někdy ale zase druhy, jenž na jaře vykvétají.

Co je to podzimní cibulovina? František Hlubocký poradí s jejich sázením i přezimováním truhlíků

24.October » ČRo Hradec Králové
V označení cibulovin bývá trochu zmatek. Za podzimní se zpravidla považují ty, které se v tomto období sází, a za jarní druhy vysazované v prvních měsících roku, někdy ale zase druhy, jenž na jaře vykvétají.

Kořenová zelenina přirůstá nejvíc v říjnu. Neochuďte se předčasnou sklizní

1.October » ČRo Pardubice
Kořenová zelenina jako mrkev, pastiňák, petržel a celer patří ještě v říjnu do země. Podle zahradníka Františka Hlubockého totiž přirůstá nejvíc právě v říjnu. Proto se nezbavujte této možnosti. Čím déle zůstane kořenová zelenina v zemi, tím lépe....

Září na našich zahrádkách. Co musíme udělat, abychom je dobře připravili na podzim a zimu?

6.September » ČRo Hradec Králové
Sázení cibulovin, podzimní hnojení trávníku, zelené hnojení zeleniny a příprava zahrady na podzim a zimu. Co vás všechno čeká a nemine? Dozvíte se v naší radioporadně.

Nevyléčitelná šarka a méně škodlivá sazovitost. Ne vždy je ovoce ve formě

2.September » ČRo Pardubice
Zrající ovoce je neklamným znakem toho, že se blíží podzim. Jak poznáte, že plod je tak akorát? Každá odrůda má přibližné datum sběru. Když plod v této době uchopíte a lehce s ním pootočíte, měl by vám lehce spadnout do dlaně. „Pak už na nic neček...

Tato informační stránka o František Hlubocký zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "František Hlubocký" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes