15
new stories - click to show

Josef Kalus

Related to

Odkaz Josefa Kaluse znovu ožívá v jeho památníku

13.July » TV Polar
Čeladná slavnostně znovuotevřela památník beskydského básníka a prozaika Josefa Kaluse, rodáka z nedalekého Frenštátu pod Radhoštěm. Nachází se v budově bývalé školy, kde Kalus na přelomu 19. a 20. století dlouhá léta působil jako učitel. Památník...

Básníka Kaluse poctili v Čeladné novou expozicí. U otevření nechyběli potomci jeho rodiny

3.July » TV Polar
Čeladná po rekonstrukci znovuotevřela památník Josefa Kaluse. Nachází se v budově bývalé školy, kde tento regionální básník a prozaik působil jako učitel. Slavnostní okamžik si nenechali ujít ani potomci jeho rodiny.

Tipy na víkend v Moravskoslezském kraji

25.June » ČRo Ostrava
Hradecký slunovrat, rybářské závody v Bohumíně, vítání prázdnin na Bruntálsku, nebo také výlety a výstavy... Vyberte si z našich tipů.

Památník Josefa Kaluse překvapil sklepními klenbami

9.January » TV Polar
Zhruba za měsíc by se měla Čeladná dočkat znovuotevření památníku básníka, prozaika a učitele Josefa Kaluse. Budova bývalé školy, ve které památník sídlí, a ve které v minulosti Josef Kalus učil, byla kvůli špatnému technickému stavu uzavřena v ro...

Rekonstrukce bývalé školy v Čeladné odkryla příjemné překvapení

23.December » TV Polar
Za necelé dva měsíce se v Čeladné dočkají znovuotevření památníku básníka a učitele Josefa Kaluse. Budova bývalé školy, ve které památník sídlí, byla uzavřena v loňském roce, kdy obec zahájila její rozsáhlou rekonstrukci.

Tohle místo vyléčí vaše nemocné tělo i duši. Park v Čeladné si zamilujete

18.September » TV Polar
Příroda v okolí Čeladné sama o sobě poskytuje lidem relaxaci a odpočinek. Ve spojení s uměním ale může nabídnout i něco navíc. Jako třeba procházka parkem Beskydského rehabilitačního centra.

V rehabilitačním centru léčí i nemocné tělo i duši

18.September » TV Polar
Příroda v okolí Čeladné sama o sobě poskytuje lidem relaxaci a odpočinek. Ve spojení s uměním ale může nabídnout i něco navíc. Jako třeba procházka parkem Beskydského rehabilitačního centra.

Jak jsme Spartě pokropili hřiště. Bývalý vítkovický kouč Dunaj vzpomíná

10.March » iDNES.cz
Legendární trenér fotbalistů Vítkovic Jiří Dunaj má osmdesát let, ale jak říká, cítí se na šedesát. A stále s velkým zájmem sleduje dění v českém fotbale.

Kaplička U Kociána v Trojanovicích

5.March » Turistika.cz
Kaplička U Kociána v Trojanovicích 14.7.2018 Trojanovice jsou obec pod Radhoštěm. Kapličku v blízkosti hotelu U Kociána postavil hostinský Kocián na konci 19. století. Zrekonstruována byla v roce 2009. Zvon ( v kapli je…
Pavol Lukša - Politik za TOP09
Panna Marie - Matka Ježíšova
SARS-CoV-2 - Nový koronavirus způsobující onemocnění COVID-19

Tato informační stránka o Josef Kalus zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Kalus" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes