15
new stories - click to show

Jan Koch

Related to

Neuvěřitelný nález: U Podmokel vyplavil potok největší poklad v Evropě. Zlaté mince sbírali lidé ze širokého okolí

16.September » ČtiDoma.cz
Zkusme si představit, že jdeme kolem potoka a najednou se v bahně něco zaleskne. Možná knoflík - nebo také největší poklad, jaký... Historie

Největší zlatý poklad! Mince Keltů našel před 250 lety nádeník při sekání trávy

12.June » Blesk.cz
Lesklé plíšky až oči přecházely, našel před 250 lety u Podmokel na Rokycansku nádeník Jan Koch. „Vezmu je dětem,“ pomyslel si, a to i udělal. Jeho potomci si tak hráli s největším nalezeným keltským pokladem v Česku. Ten už ale neexistuje, většina...

Ničivá povodeň odhalila poklad. Zlaté mince ale vesničanům blahobyt nepřinesly

12.June » Deník.cz
Jde zřejmě o nejznámější nález pokladu na českém území. Objev nádoby plné keltských zlatých mincí u Podmokel přinesl místním chudým lidem naději na lepší život, po níž přišlo bohužel kruté vystřízlivění.

Křivoklátský zlatý poklad: z vesničanů ho vrchnost páčila v hladomorně

12.June » Xman.cz
Podmokelský poklad zakopali Keltové do břehu potoka někdy před dvěma tisíci lety, znovu se na světlo vynořil přesně před 250 lety: 12. června 1771. Z největšího nálezu zlatých mincí na našem území mnoho nezbylo, shrnuje magazín Víkend.

Kotel plný zlata, venkované a hrabivý kníže

6.June » ČRo Sever
Někdy mezi 11. a 12. červnem 1771 se nad malou vsí Podmokly u Rokycan protrhlo nebe. Silný déšť podemlel svah u potoka a poodhalil poklad, který dosud odpočíval pod zemí.

Hrnec plný zlata, venkované a hrabivý kníže

6.June » ČRo Sever
Někdy mezi 11. a 12. červnem 1771 se nad malou vsí Podmokly u Rokycan protrhlo nebe. Silný déšť podemlel svah u potoka a poodhalil poklad, který dosud odpočíval pod zemí.
Nicolas Šumský - Český fotbalový záložník

Tato informační stránka o Jan Koch zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Koch" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes