15
new stories - click to show

Kristina Májová

Related to

Olga Tokarczuková: Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých

13.February » ČRo 3 Vltava
Třetí část rozhlasového seriálu podle románu polské autorky v dramatizaci Kristiny Májové přeložil Petr Vidlák. V hlavní roli Jitka Smutná. Režie Izabela Schenková.

Olga Tokarczuková: Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých

6.February » ČRo 3 Vltava
Druhá část rozhlasového seriálu podle románu polské autorky v dramatizaci Kristiny Májové přeložil Petr Vidlák. V hlavní roli Jitka Smutná. Režie Izabela Schenková.

Olga Tokarczuková: Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých

30.January » ČRo 3 Vltava
První část rozhlasového seriálu podle románu polské autorky v dramatizaci Kristiny Májové přeložil Petr Vidlák. V hlavní roli Jitka Smutná. Režie Izabela Schenková.

Francis Scott Fitzgerald: Velký Gatsby

25.December » ČRo 3 Vltava
Dramatizace Kristina Májová. Dramaturgie Renata Venclová. Režie Lukáš Hlavica. Účinkují Ondřej Rychlý, Ondřej Brousek, Magdaléna Borová, Petr Lněnička, Dana Černá a další.

Francis Scott Fitzgerald: Velký Gatsby. Příběh tragické deziluze

25.December » ČRo
Premiéru dvoudílné dramatizace slavného románu uvádíme k 80. výročí úmrtí amerického „autora jazzového věku“ F. S. Fitzgeralda. V titulní roli Ondřej Brousek.

Májová, Kristina: O ostatních nevím nic

12.August » iLiteratura.cz
Ve svém debutovém románu sází scenáristka Kristina Májová na svébytnou protagonistku. Alice, která začne v dětství sama od sebe mluvit švédsky, však není jediným lákadlem knihy. Ačkoliv jsou například popisy pubescentní neohrabanosti trefné, zůstal …

Surový reálný příběh s netradičním prvkem...

O ostatních nevím nic je počin české spisovatelky Kristiny Májové. Jedná se o debut, vydaný s finanční podporou Ministerstva kultury ČR, který letos vyšel u nakladatelství Host. Anotace je velmi tajemná a čtenář jen tak taje neodhalí, protože Kristi…

Host se vrací na českou vlnu, vychází Plachetnice na vinětách

2.June » Full Moon Zine
Jiří Hájíček přichází s novou knihou, která čtenáře zavede do Prahy a znovu i do jižních Čech, přesněji do Českého Krumlova.

Neboj, bude to krásný. Geislerová usedne s postiženým dítětem do Karavanu

2.August » iDNES.cz
Málokdy se najde tak osobní příběh jako Karavan, za který autoři scénáře – Zuzana Kirchnerová, Tomáš Bojar a Kristina Májová – vyhráli v soutěži Filmové nadace 180 tisíc korun. Režisérka chystaného snímku Kirchnerová, která s bakalářským filmem Bába…

Čtyři scénáře od šesti autorů ocenila Filmová nadace

Jiří Miček a trojice spoluautorů Zuzana Kirchnerová, Tomáš Bojar a Kristina Májová získali ocenění v hlavní kategorii scenáristické soutěže Filmové nadace za rok 2019. Eliška Kováříková a Klára-Noemi Bělorová si odnesly ceny v kategorii Hvězda zítřk…

Filmová nadace letos rozdělila 660 tisíc mezi čtyři autory

1.July » Týden.cz
Čtyři scénáře od šesti autorů ocenila letos Filmová nadace a rozdělila mezi ně 660 tisíc korun. Zástupci nadace v pondělí v Karlových Varech předali šeky oceněným tvůrcům. Letošní vítězné scénáře podle nich představují tematicky náročnější tituly.

Tato informační stránka o Kristina Májová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Kristina Májová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes